Jarní nálož Alsaských Ryzlinků

Minulý týden dorazila horká várka tekutého slínu z Alsaska. Jaro bez Rieslingu si nelze představit, což je důvod proč jsme doslova naplnili sklep Rieslingy od Domaine Loew. Ochutnejte je s námi!

 

Etienne a Caroline Loew hospodaří na 12 ha ve Westhoffenu. Manželé Loew vyrábí precizní a čistá, osvěžující vína se značně minerálním charakterem. Půdy jsou tvořené slínem a vápencem. Velkou péči věnují opěvovanému Ryzlinku rýnskému nebo také znovuzrozenému Sylvánu. Výroba i zrání se odehrává v sídle z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i ležácký sklep.

Hrozny po ručním sběru primárně kvasí díky divokým kvasinkám v nerezových tancích, kde následuje jejich krátkodobý kontakt se slupkami. Po lisování a fermentaci vína zrají v nerezových nádobách či v použitém dřevě na jemných kalech minimálně 9 měsíců. Před lahvováním jsou vína hrubě filtrována, síra je použita v malém množství před lahvováním.

 

RIESLING BRUDERBACH 2018 "CLOS DE FRÉRES"

Harmonický, minerální Ryzlink s dlouhou dochutí. Na nose jsou cítit minerály, zralé broskve, eukalyptus s podtóny zemitosti a prachu. V puse probíhá exploze křupavosti a svěžesti. Tmavě žlutá barva s jiskrnými odlesky poukazuje na velký ročník. 

RIESLING SUESSENBERG 2019

Jde o plný, hedvábný Ryzlink, kde na patru dominují tony sušeného ovoce, ořechů a mandlí. Dlouho doznívající závěr podpírá slaná minerální linka. Nádherné intenzivní aroma vína kombinuje kouřovo minerální tóny s tóny zralých citrusů. Harmonická chuť je doprovázena citrusovou šťavnatostí.

RIESLING GRAND CRU ALTENBERG DE BERGBIETEN 2019

Po otevření ukazuje sílu, tučnost s tony eukalyptu, heřmánku.Elegantní minerální nos nabízí aroma bezového květu, lékořice, drceného křemene. V puse suché, hluboké s tony dominující v chuti podepřené peprnou kyselinou. Dlouhotrvající delikátní dochuť je tvořena jemnými tříslovinami se slanou minerální linkou. 

loew