Novinka

RIESLING BRUDERBACH 2018 "CLOS DE FRÉRES"

Tmavě žlutá barva s jiskrnými odlesky poukazuje na velký ročník. Na nose jsou cítit minerály, zralé broskve, eukalyptus s podtóny zemitosti a prachu. V puse probíhá exploze křupavosti a svěžesti. Působí velmi suše a živě s tony limetky, zelených jablek, soli. Závěr je harmonický a dlouhý. 


  • Skladem
550 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Riesling
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah alk.: 13%
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 15 let
 

Alsasko_new

Stáří keřů v této jedinečné lokalitě je 25 let a samotná rozloha vinohradu je 1,2 ha. Čistě jižní lokalita jejíž první stopy pochází od mnichů z roku 1260 je osázena Ryzlinkem na dolomitském pískovci s příměsí vápence. Vinohrad je obehnán zdí, která podporuje výrazné mikroklima, dávající unikátní velké Ryzlinky. 

Domaine Loew

Manželé Etienne a Caroline Loew vinaří v okolí Westhoffenu (20km od Strasbourg). Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha (DEMETER).  Výroba vína i zrání vína probíhá ve stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami. Zrání se odehrává v nerezu či použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Loewovi skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit ve svých vínech. Polohy nesou označení např. Bruderbach, Sussenberg, Cormier atd.  Vlastní také 2 Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.