Novinka

RIESLING SUSSENBERG 2019

Barva je zlato zelenkavá s jikrnými odlesky. Nádherné intenzivní aroma vína kombinuje kouřovo minerální tóny s tóny zralých citrusů. Harmonická chuť je doprovázena citrusovou šťavnatostí. V puse cítíte ideální poměr těla a kyseliny. Jde o plný, hedvábný Ryzlink, kde na patru dominují tony sušeného ovoce, ořechů a mandlí. Dlouho doznívající závěr podpírá slaná minerální linka. 


  • Skladem
560 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Riesling
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah alk.: 13%
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 10 let
 

Alsasko_new

Vinice s plně jižní expozicí leží na křídových terasách, které jsou tvořeny oolytickým vápencem. Stáří keřů, které jsou vysázeny ve velmi úzkých řadách je 20 let.

Domaine Loew

Manželé Etienne a Caroline Loew vinaří v okolí Westhoffenu (20km od Strasbourg). Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha (DEMETER).  Výroba vína i zrání vína probíhá ve stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami. Zrání se odehrává v nerezu či použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Loewovi skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit ve svých vínech. Polohy nesou označení např. Bruderbach, Sussenberg, Cormier atd.  Vlastní také 2 Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.