RIESLING GRAND CRU ALTENBERG DE BERGBIETEN 2019

Elegantní minerální nos nabízí aroma bezového květu, lékořice, drceného křemene. Po otevření ukazuje sílu, tučnost s tony eukalyptu, heřmánku. V puse suché, hluboké s tony dominující v chuti podepřené peprnou kyselinou. Dlouhotrvající delikátní dochuť je tvořena jemnými tříslovinami se slanou minerální linkou. 


  • Skladem
850 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Riesling
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 20 let
 

Alsasko_newGrand cru Altenberg de Bergieten je vinice s plně jižní expozicí jejíž podloží tvoří černý a červený slín. Podloží je to        kompaktní, hutné, těžké pomalu se ohřívající. Terroir umožňuje dlouhé, pomalé a konstantní zrání královské odrůdy. Roční produkce je pouhých 2000 láhví.

Domaine Loew

Manželé Etienne a Caroline Loew vinaří v okolí Westhoffenu (20km od Strasbourg). Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha (DEMETER).  Výroba vína i zrání vína probíhá ve stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami. Zrání se odehrává v nerezu či použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Loewovi skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit ve svých vínech. Polohy nesou označení např. Bruderbach, Sussenberg, Cormier atd.  Vlastní také 2 Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.