Novinky

 
 
26.1,2023 DEGUSTACE CHARDONNAY - LOT OF WINE, PRAHA 1

Dovolujeme si vás pozvat na degustaci odrůd Chardonnay, která se uskuteční 26.1.2023 od 18:30 v prostoru našeho vinného baru Lot of Wine za Týnským chrámem.

Během degustace se povídáním a ochutnáváním dostaneme do čtyř oblastí Francie a to Jura, Burgundsko, Beaujolais a Jihozápadní Francie.

Seznam degustovaných vín:
I. La Maison de Rose - Crémant, Chardonnay, Brut Nature
II. La Familie K - L´Heritiére Blanche, Chardonnay + Pinot Gris
III. La Familie K - La Mére Blanche, Chardonnay
IV. Francois de Nicolay - Rully
V. Domaine de Bonaguil - Les Cerisiers
VI. Domaine de Bonaguil - Les Paradis
VII. Diddier Grappe - Chardonnay

Cena degustace je 790 Kč a v degustaci je zahrnuto i malé občerstvení.

Počet míst na degustaci je omezen, proto s rezervací neváhejte. Rezervace přijímáme e-mailem nebo na telefonní číslo +420 732 953 100.

Pro více novinek a zpráv z aktuálního dění nás sledujte na našich stránkách www.lotofwine.cz , na stránkách Facebooku a Instagramu .

Těší se na vás tým LOTU ????

ČTVRTEK 20.ŘÍJNA DEGUSTACE FRANCIE - KÁVA PODĚBRADY

Vážení milovníci vína,
je mi ctí Vás pozvat na ochutnávku v Poděbradech.Ve spolupráci s Káva Poděbrady uspořádáme první podzimní degustacI, která proběhne ve čtvrtek 20.ŘÍJNA od 19 hod. Akce proběhne ve vnitřních prostorách kavárny.

Jako vždy si pro vás připravíme zajímavý výběr vína z Francie, který nedávno dorazil.

K vínu jako již tradičně připravíme raut s AOC francouzskými sýry, uzeninami a tapas.

WINE LINE UP
DOMAINE LOEW, CRÉMANT BRUT NATURE (CHARDONNAY, PINOT BLANC) - ALSACE
BONAGUIL, LES PINS 2020 (SAUVIGNON BLANC) - JZ FRANCIE
DIDIER GRAPPE, TRAMINER 2020 (SAVAGNIN) - JURA
LABRANCHE LAFFONT, PACHERENC 2021 (GROS, PETIT MANSENG) - JZ FRANCIE
LES CLOS PERDUS, CABIROU ORANGE 2021 (MUSCAT, GRENACHE GRIS)
DES RÊVES PLEIN LA TETE, BORDEAUX 2020 (MERLOT) BORDEAUX
CAPELANEL, AMPUT 2018 (MALBEC) - JZ FRANCIE CAHORS

 

kdy : čtvrtek 20.října 2022 v 19 hod
kde : Jiřího náměstí 34, Poděbrady
Vstupné 540 Kč

V případě zájmu mě prosím kontaktujte. Kapacita je omezená .Prosím o rezervace na email či tel. 774 655 864.

S pozdravem Martin Kudrnovský

3.2. Degustace vína z Francie - Káva Poděbrady
V roce 2022 se poprvé představím ve středočeském kraji v malebných Poděbradech v Káva Poděbrady, které se nachází v samém srdci poděbrad na náměstí Jiřího z Poděbrad. Degustace proběhne ve vnitřních prostorech kavárny, kde je kapacita limitována, proto neváhejte s rezervací.
 
Představíme novinky roku 2022 z JZ Francie a Auvergne, k nim přidám někeré stálé značky v nových ročnících.
 

Co ochutnáte:
1. Crémant de Jura, Valentin Morel (Jura)
2. Blanc 2019, Domaine Bonaguil (JZ Francie)
3. Riesling Ostenberg 2019, Domaine Loew (Alsasko)
4. Poulsard bien 2020, Domaine de la Pinte (Jura)
5. Cahors Petitou 2020, Domaine Capelanel (JZ Francie)
6. Syrah Minute Papillon 2020, Domaine Mamaruta  (Rousillon)
7. Gamay Fusion 2020, No Control (Auvergne)
 
Cena: 490 Kč za osobu (součástí je catering od kavárny)
Kdy: 3.2.2022 v 19:00
Kde: Jiřího Náměstí 34, Poděbrady
Těšíme se na vás!
 
Rezervace můžete posílat na tento email nebo tel. 774 655 684.
27.1. DEGUSTACE VÍN Z ALSASKA - DOMAINE LOEW - LOT OF WINE, PRAHA UNGELT
Moje maličkost Vám představí vína z vinařství Domaine Loew. Vína, která najdete v naší stálé nabídce, pocházejí z 12 hektarů vinic vedených v biodynamickém režimu.  Jsou typická svou svěží mineralitou, ale to už posoudíte sami. Vlajkovou lodí Domain Loew je Ryzlink rýnský, ochutnáme také Sylván, Tramín, Rulandské šedé a další odrůdy. 
Připraveno bude 6 vzorků, včetně crémantu, který v posledních týdnech mizí nebezpečně rychle. Světlana k vínu připraví ochutnávku oliv, sušených rajčat a klobásek s pečivem. 
Co ochutnáte:
1. Crémant de Alsace brut nature
2. Sylvaner Westhoffen 2020
3. Riesling Muschelkalck 2020
4. Riesling Ostenberg 2019
5. Riesling Grand Cru 2019
6. Jus sur baies 2020 (oranžové víno)
7. Gewürztraminer Westhoffen 2018
 
Cena: 450 Kč za osobu
Kdy: 27.1.20201 v 19:00
Kde: Lot of Wine, Týn 640/2, Praha 1
Těšíme se na vás!
 
Rezervace můžete posílat na tento email nebo tel. 774 655 684.
Festival naturálních vín v Táboře - Bottled Alive 2022 - sobota 15.ledna 2022

Již tuto sobotu se představíme s víny v Táboře, kde se uskuteční další ročník naturálního festivalu Bottled Alive. Kromě tuzemského výkvětu se přestaví natuřální vinaři z Rakouska, Německa či Slovenska. Náš stánek najdete ve velkém sálu. Akce se koná ve Spolkovém domě Střelnice. U nás na stánku ochutnáte novinky z JZ Francie (Domaine Bonaguil ze Soturac, Capelanel z Cahors), Auvergne (No Control z Volvic) a taky klasiku Le Puy ze St. Cibard a Mamaruta za La Palme.

 

Předprodej vstupenek začne na GO OUT 11.11. 2021 v 11:00

Vstupné 590 (neomezená konzumace)  Počet vstupenek limitován na 400 kusů.

Sklenka Francie v magazínu F.O.O.D.

Mám velkou radost! Už jste viděli Sklenku Francie v magazínu F.O.O.D.?

V nejnovějším vydání Sklenka Francie v čele se mnou vybírá a páruje vína k jídlům Honzy Punčocháře v jeho restauraci U Matěje. Vybral jsem vína z celé Francie, která standardně máme v nabídce vín na webu.

Od listopadu navíc jsem součástí týmu F.O.O.D., kde v roli someliéra budu přispívat články na různá témata. Spolu se šéfredaktorem magazínu? Jirkou Hilgartem, oba milujeme dobré jídlo a víno, které dohromady tvoří zážitek.

 

cover-497268

Řízená degustace vín 2.9. v Poděbradech

Znáte biodynamická vína? Zajímá vás, jak se pěstují, čím se liší od běžných vín, a především jak chutnají? Pokud jste odpověděli na všechny předchozí otázky ano, zveme vás na řízenou degustaci francouzských vín, kterou pořádáme ve spolupráci s kavárnou Káva Poděbrady.

 

Čeká na vás celkem sedm vzorků vín nejlepší kvality za doprovodu poutavého vyprávění someliéra Martina Kudrnovského. 

 

Ochutnáte:

La Maison de Jura - Crémant Brut 2018

Domaine Mamaruta - Un Grain de Folie Pet Nat 2020

Domaine Loew - Suessenberg 2019

Domaine de Bonaquil - Rosésidéro 2019 (Vyprodáno)

Les Clos Perdus - L'Anne Rouge 2019

Domaine Mamaruta - Ratatouille 2019 (Vyprodáno)

Le Puy - Emilien 2017

 

Vstupné 490 Kč. Po celou dobu konání bude zajištěno občerstvení.

Akce se koná ve čtvrtek 2. 9. 2021 v 19:00 na zahradě Penzionu Twenty. Závazné rezervace na filip@kavapodebrady.eu nebo na telefonu 605 475 185.

Těšíme se na vás!

rizena_degu_vin_2.9.2021

Poohlédnutí za slavností osvobozených vín Bojalien 2021

Ve Francii se každoročně pořádá řada festivalů věnovaných naturálním vínům, ale téměř žádná z nich nedosahuje takové atmosféry jako Bojalien. 

Bojalien, jedinečný vinařský salon, věnovaný naturálním vinařům z Beaujolais a jejich přátelům. Je to především večírek plný syrových nestrojených vůní, chutí, které jsou autentické a nezkreslené! Tak jak to máme nejraději. Oslava čistých vín, bio potravin a radosti ze života!

Letošní ročník proběhl nedaleko Arbois v krásném prostoru bývalé kartonérie, která slouží jako funkční kulturní prostor. Nečekejte žádné strojené pózy, cedule s vystavovateli nebo snad seznam vinařů. Vše se řídí spontánností, přirozeností a především volností!

 

Boujalien

 

Přicházel jsem s očekáváním, odcházel jsem v euforii. Line up z Beaujolais byl plný hvězd – Rémy Barbosa, Philippe Jambon, Robin Goutelier Domaine de Grottes.

K nim připočtěte mého domácího miláčka „druida“ Didier Grappe, divočáka Kanage Vins, zapáleného Corentin Houillon (Savojsko) nebo známější La Sorga a Patrick Bouju. Byla to opravdu jízda!

Aby toho nebylo málo, doplnil už tak nadupaný program fantastický Adrien de Mello (Domaine De La Petite Souer), Alice Hock (Roussillon) nebo vinaři z Ardeche (Picatier) či Forez (Reves oubliés).

Bylo z čeho vybírat, takže se máte na co těšit! Pokud vše půjde, jak má, tak už v září představíme některé vinaře v Čechách!

 

PXL_20210712_091156929 2

Letní vinné osvěžení aneb svádění po francouzsku!

Když se řekne víno na léto, většinou se vybaví bubliny. My si to ale nemyslíme. Proto jsme sestavili kombo 4. chutných vín, které Vám horké počasí udělají zas o něco příjemnější. 

 

Domaine Mamaruta - Constellations 2019

Bílé cuvée z odrůd Macabeu, Carignan Blanc a Grenache Gris ze starých keřů poblíž mořského útesu. V chuti plné, kulaté s dobrou délkou a svěžestí. Dochuť je dlouhá, slaná a příjemně minerální. Tahle citrusová jízda se jen tak neomrzí!

Le Maison de Rose - Savagnin Novelin 2018

Savagnin z nejlepšího vinohradu Novelin, ležícím v srdci vesnice St. Lothain. Přímé, dobře strukturované se znatelnou kyselinou. Patro zaplní citrusovo-smetanové tóny doplněné o svěží minerální linku až slanost.

Le Puy - Rose Marie 2018

Skvostný klaret z Merlotu, který se lahvuje pouze ve vydařeném ročníku. Dominuje intenzivní a čisté aroma plné drobného červeného ovoce, pivoněk, květů růže. V puse suché, plné a lahodně kulaté s jemnými třísly. Roční produkce je pouze 1200 lahví.

Domaine de la Pinte - Poulsard L´Ami Karl 2018

Parádní Poulsard z nejstaršího vinohradu této odrůdy. Hezká granátovo červená barva. Na patru ucítíte jemný vyrovnaný, čerstvý dojem. Osvěžující chuť doplní jemně kořeněná chuť, podpořená příjemným tříslem. 

 

FullSizeRender 5

Vína ze zapomenutých vinic, kterým Paul Old vdechuje život!

Z Jihu dorazili také čerstvě nalahvované novinky od Les Clos Perdus. Kromě stálic, můžete ochutnat zajímavý červený Extreme a žhavou oranžovou prvotinu Caribou. Není na co čekat!

 

Malé vinařství vzešlo na svět v roce 2003. V současné době vlastní Deborah a Paul Old 16 ha vinic, rozdělených na 35 malých míst v rozličných regionech - Corbiéres Maritime, Haute Corbiéres a Vallée de l´Agly. Hlavní myšlenkou rodiny Old je pracovat s  tradičními odrůdami Languedocu na rozličných půdách v harmonii v přirozeném prostředí a s minimálním lidským zásahem.

Les Clos Perdus hospodaří organicky a biodynamicky na desítkách parcel odkud pocházejí zcela přirozená vína. Zdravé hrozny sklizené ručně putují do blízkého slepa v Peyriac de Mer, kde vše kvasí spontánně. Jednotlivé odrůdy kvasí a zrají v betonu, dřevu i starých kádích. Se sírou se pracuje minimalisticky a s rozumem. Vína jsou jemná, decentní ale velmi sofistikovaná, hluboká s jižanskou jiskrou, která jim dává temperament.

 

L´Anné Blanc 2020

Směs Macabeu, Grenache a Muscatu tvoří plné, hutné jemně slané víno s parádní kyselinou, které osvěží v horkých letních dnech.

L´Anné Rouge 2019

Klasika ke grilu či pizze, která zobrazuje ročník v okolí Peyriac de Mer, nikoli odrůdy! Vyvážená směska tradičních odrůd s velkou dávkou pitelnosti díky svému ovocno-zemitému projevu.

Project 108 Blanc Caribou 2020

Oranžová prvotina z rukou Paul Old dopadla na výbornou! Rovnováha a harmonie mezi tříslem a ovocem, bylinnými tony vykouzlí úsměv na tváři i neználkovi oranžových vín!

Mire La Mer 2017

Mouvédre, Carignan a Grenache z Corbiéres se spojily, aby dohromady daly měkkoučké,  šťavnaté, hladké cuvée s vele jemnými třísly a dlouhým potenciálem zrát.

Extreme Blanc 2020

Už název napoví, že tohle víno není nic obyčejného. Směsná výsadba 1 ha Grenache z roku 1898 na strmých svazích v údolí Agly je základem pro tohle unikátní směsku! Hebké, vícevrstevnaté a dost hluboké pití s neuvěřitelnou komplexností! Pomeranče, kandovaná kůra, propolys, vlašský ořechy, slanost! Limitka jak má být!

Extreme Rouge 2020

Autochtonní odrůda Lladoner Pelut (nebo africká Grenache) s kapkou Syrahu ze 2 ha staré výsadby na břidlici v horách dávají minimum hroznů (výnos 5-10 hl/ha) pro komplexní skvost který zraje 20 měsíců ve starých sudech. Délka, hloubka, intenzita a pocit mocnosti, opojení obohatí vaši mysl po pár locích Extremu!

FullSizeRender 4

Stránka 1 z 2 - 17 položek celkem