Vína ze zapomenutých vinic, kterým Paul Old vdechuje život!

Z Jihu dorazili také čerstvě nalahvované novinky od Les Clos Perdus. Kromě stálic, můžete ochutnat zajímavý červený Extreme a žhavou oranžovou prvotinu Caribou. Není na co čekat!

 

Malé vinařství vzešlo na svět v roce 2003. V současné době vlastní Deborah a Paul Old 16 ha vinic, rozdělených na 35 malých míst v rozličných regionech - Corbiéres Maritime, Haute Corbiéres a Vallée de l´Agly. Hlavní myšlenkou rodiny Old je pracovat s  tradičními odrůdami Languedocu na rozličných půdách v harmonii v přirozeném prostředí a s minimálním lidským zásahem.

Les Clos Perdus hospodaří organicky a biodynamicky na desítkách parcel odkud pocházejí zcela přirozená vína. Zdravé hrozny sklizené ručně putují do blízkého slepa v Peyriac de Mer, kde vše kvasí spontánně. Jednotlivé odrůdy kvasí a zrají v betonu, dřevu i starých kádích. Se sírou se pracuje minimalisticky a s rozumem. Vína jsou jemná, decentní ale velmi sofistikovaná, hluboká s jižanskou jiskrou, která jim dává temperament.

 

L´Anné Blanc 2020

Směs Macabeu, Grenache a Muscatu tvoří plné, hutné jemně slané víno s parádní kyselinou, které osvěží v horkých letních dnech.

L´Anné Rouge 2019

Klasika ke grilu či pizze, která zobrazuje ročník v okolí Peyriac de Mer, nikoli odrůdy! Vyvážená směska tradičních odrůd s velkou dávkou pitelnosti díky svému ovocno-zemitému projevu.

Project 108 Blanc Caribou 2020

Oranžová prvotina z rukou Paul Old dopadla na výbornou! Rovnováha a harmonie mezi tříslem a ovocem, bylinnými tony vykouzlí úsměv na tváři i neználkovi oranžových vín!

Mire La Mer 2017

Mouvédre, Carignan a Grenache z Corbiéres se spojily, aby dohromady daly měkkoučké,  šťavnaté, hladké cuvée s vele jemnými třísly a dlouhým potenciálem zrát.

Extreme Blanc 2020

Už název napoví, že tohle víno není nic obyčejného. Směsná výsadba 1 ha Grenache z roku 1898 na strmých svazích v údolí Agly je základem pro tohle unikátní směsku! Hebké, vícevrstevnaté a dost hluboké pití s neuvěřitelnou komplexností! Pomeranče, kandovaná kůra, propolys, vlašský ořechy, slanost! Limitka jak má být!

Extreme Rouge 2020

Autochtonní odrůda Lladoner Pelut (nebo africká Grenache) s kapkou Syrahu ze 2 ha staré výsadby na břidlici v horách dávají minimum hroznů (výnos 5-10 hl/ha) pro komplexní skvost který zraje 20 měsíců ve starých sudech. Délka, hloubka, intenzita a pocit mocnosti, opojení obohatí vaši mysl po pár locích Extremu!

FullSizeRender 4