Letní vinné osvěžení aneb svádění po francouzsku!

Když se řekne víno na léto, většinou se vybaví bubliny. My si to ale nemyslíme. Proto jsme sestavili kombo 4. chutných vín, které Vám horké počasí udělají zas o něco příjemnější. 

 

Domaine Mamaruta - Constellations 2019

Bílé cuvée z odrůd Macabeu, Carignan Blanc a Grenache Gris ze starých keřů poblíž mořského útesu. V chuti plné, kulaté s dobrou délkou a svěžestí. Dochuť je dlouhá, slaná a příjemně minerální. Tahle citrusová jízda se jen tak neomrzí!

Le Maison de Rose - Savagnin Novelin 2018

Savagnin z nejlepšího vinohradu Novelin, ležícím v srdci vesnice St. Lothain. Přímé, dobře strukturované se znatelnou kyselinou. Patro zaplní citrusovo-smetanové tóny doplněné o svěží minerální linku až slanost.

Le Puy - Rose Marie 2018

Skvostný klaret z Merlotu, který se lahvuje pouze ve vydařeném ročníku. Dominuje intenzivní a čisté aroma plné drobného červeného ovoce, pivoněk, květů růže. V puse suché, plné a lahodně kulaté s jemnými třísly. Roční produkce je pouze 1200 lahví.

Domaine de la Pinte - Poulsard L´Ami Karl 2018

Parádní Poulsard z nejstaršího vinohradu této odrůdy. Hezká granátovo červená barva. Na patru ucítíte jemný vyrovnaný, čerstvý dojem. Osvěžující chuť doplní jemně kořeněná chuť, podpořená příjemným tříslem. 

 

FullSizeRender 5