Poohlédnutí za slavností osvobozených vín Bojalien 2021

Ve Francii se každoročně pořádá řada festivalů věnovaných naturálním vínům, ale téměř žádná z nich nedosahuje takové atmosféry jako Bojalien. 

Bojalien, jedinečný vinařský salon, věnovaný naturálním vinařům z Beaujolais a jejich přátelům. Je to především večírek plný syrových nestrojených vůní, chutí, které jsou autentické a nezkreslené! Tak jak to máme nejraději. Oslava čistých vín, bio potravin a radosti ze života!

Letošní ročník proběhl nedaleko Arbois v krásném prostoru bývalé kartonérie, která slouží jako funkční kulturní prostor. Nečekejte žádné strojené pózy, cedule s vystavovateli nebo snad seznam vinařů. Vše se řídí spontánností, přirozeností a především volností!

 

Boujalien

 

Přicházel jsem s očekáváním, odcházel jsem v euforii. Line up z Beaujolais byl plný hvězd – Rémy Barbosa, Philippe Jambon, Robin Goutelier Domaine de Grottes.

K nim připočtěte mého domácího miláčka „druida“ Didier Grappe, divočáka Kanage Vins, zapáleného Corentin Houillon (Savojsko) nebo známější La Sorga a Patrick Bouju. Byla to opravdu jízda!

Aby toho nebylo málo, doplnil už tak nadupaný program fantastický Adrien de Mello (Domaine De La Petite Souer), Alice Hock (Roussillon) nebo vinaři z Ardeche (Picatier) či Forez (Reves oubliés).

Bylo z čeho vybírat, takže se máte na co těšit! Pokud vše půjde, jak má, tak už v září představíme některé vinaře v Čechách!

 

PXL_20210712_091156929 2