SAVAGNIN NOVELIN 2018

Tmavě žlutá jiskrná barva. Aroma je typicky odrůdové nabízející slané tony minerálů, žlutého ovoce, citrusů a citrusové kůry. V puse je přímé, dobře strukturované se znatelnou kyselinou. Patro zaplní citrusovo smetanové tony doplněny o minerální linku až slanost. Skvěle se hodí k sýru Comté nebo Mont d´Or.


  • skladem
490 Kč
Kategorie: LA MAISON DE ROSE
Oblast původu: Jura
Odrůda: Savagnin
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Kozumace: do 6 let
 

Jura_new

Vinohrad Novelin leží v samém srdci vesnice Saint Lothain, díky své jižní orientaci a severní ochraně lesa je ideálním místem pro odrůdu Savagnin. Její dlouhá doba zrání vyžaduje dostatek tepla a chráněné polohy, což je případ tohoto vinohradu. Jde o nejlepší lokalitu z vesnice jejíž podloží tvoří typické šedé slíny z Lias. Stáří vinice je 40 let.

La Maison de Rose

Rodinné vinařství leží ve vesnici Saint Lothain. Dominique Grand, zde spolu se svou ženou obhospodařují 2 ha vinic kolem rodinného domu. Kromě vinic pěstují broskve, jablka či plodiny. Název vinařství je odvozen od statku z 19.století, který každé léto poroste všude přítomnými růžemi. Dominique Grand od roku 2009 hospodaří v režimu bio. Půdy jsou typicky slínovité s různým poměrem hlíny a sypkého písku. Na 2 parcelách Novelin a Saugeot pěstuje především Savagnin, Chardonnay a Pinot noir. Vinifikace probíhá v dubových sudech či kádích. Zrání vína probíhá ve starých dubových sudech . Vína jsou hrubě či nefiltrována. Síra je přidána v minimální či žádném množství před lahvováním. Výsledná vína jsou velmi tradiční, klasická a přesná. Ocení je především lidé, kteří volí konzervativnější styl jurských vín.