CONSTELLATIONS 2019

Víno vás překvapí sytou žlutou barvou. V nose je intenzivní a komplexní s tony bílého ovoce, květin, citrusů (tony pro Macabeo). V puse suché, plné a kulaté s dobrou délkou a svěžestí. Připomíná bílé citrusy, broskve a kůru pomeranče. Dochuť vína je dlouhá, slaná a minerální. 


  • Skladem
590 Kč
Kategorie: DOMAINE MAMARUTA
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Macabeu, Carignan blanc, Grenache gris
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah alk.: 12,5%
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75
Certifikace: AB
Konzumace: do 6 let
 

Languedoc_newStaré keře révy rostou na naplaveninových půdách s galets roulée nacházející se při pobřeží mořského útesu a laguny La Palme. Hrozny pro víno byly přímo lisovány a lehce nakvašovány (12h). Fermentace začala v INOX a ve starých sudech, školení vína proběhlo 10 měsíců v barrique. Lahvováno bez přidané síry.

Domaine Mamaruta

Marc Castan je interesantní osobou naturálních vín z Languedocu - Fitou. Hospodaří na 12 ha v La Palme při pobřeží Středozemního moře blízko mořských salin v nadmořské výšce 100 m n m. Staré vinohrady leží na chudém vápencovém podloží s příměsí jílu, na povrchu pokryty galets roulés (vápencové kameny). Jsou osázeny odrůdami jako Carignan, Grenache, Mouvédre či Macabeu. Na vinicích se pracuje výhradně manuálně, od ranného ručního sběru až po vinohradnické práce.  Ve sklepě se pracuje bez zásahově  s experimenty jako macerace či karbonická macerace při kvašení vína. Vína nejsou filtrována ani čeřena, lahvována bez přidané síry. Marcova vína jsou ovocná a lehkonohá, oproti typicky jižanským vínům. Vynikají svou svěžestí a nenáročností.