Je libo svačinku? Štáva z jihu je na skladě!

Přijeli nám dlouhoočekávané novinky z jihu. Nechte se unášet aktuálním ročníkem od Marca Castana. Čeká na vás 6 krásně pitelných a komplexních vín!

 

Marcovo vinice se rozkládají na 15 ha kolem měst La Palme a Leucate na jílovito-pískovcových půdách, které hraničí s malým jezerem a mořskými útesy Středozemního moře. Od roku 2009 se stará o vinice, který mu odkázal jeho děda. Marc si pro své řemeslo vybral svobodu, která mu dává možnost dělat si co chce. Jeho filosofie se opírá o ekologické hospodaření, využívání bylinných preparátů a užívání zvířat - skotských krav na vinicích.

Oproti ostatním vinařům sklízí hrozny 3 týdny před klasickou dobou sklizně. Nepotřebuje laboratoř a moderní technologie, stačí mu ochutnávání hroznů a jde se na věc! Hrozen si uchovává aciditu vytvářející lepší vyváženost s alkoholem. Vynechává dlouhé macerovaní či četné přetáčení moštů, ve sklepě pracuje s minimálním zásahem. Nefiltruje, pracuje bez síry. A to nás baví!

Jak popsat vína od Mamaruty? Jsou čerstvá, křupavá, svěží, zkrátka glou glou! Nakopnou vaše chuťové pohárky super kyselinou a mineralitou, které jižní vína dost často postrádají! Hodí se do gastra, ale i pod pergolu nebo do skleníku k práci...

 

Constellations 2019

Kde jsou ty časy, kdy jižanská vína byla plochá, hořká a plná alkoholu! Tenhle mix Macabeu, Grenache gris a Carignanu voní a chutná

jako mořská salina. Je plná bylin, citrusů a v puse je tvrdý jako víno z Jury!

Trafalgar 2020

Štavnatá a křupavá oranžáda z Muscatu je vyrobena karbonickou macerací. Výsledkem je hluboké, komplexní, oranžové pití s funky charakterem.

Razzia Sur Le Fitou 2019

Super tasty lehkonohé Fitou, které baví a láká svým ovocno-zemitým aroma a žiznivým charakterem.

Minute Papillon 2020

Intenzivní, pulzující, zemitý s notnou dávkou ovoce. Takový je motýl ze Syrahu!

Oracular Pet Nat 2020

Kdo si hraje nezlobí, a to platí i tomhle pet natu z Macabeu, který je čerstvý, minerální, hravý a explozivně ovocný se slaností v závěru.

Grain de Folie Pet Nat 2020

Čerstvá křupavá minerální "malinovka" ze Syrahu a Carignanu, která uhasí tu největší žízeň.

IMG_3864