Tip

GRAIN DE FOLIE PET NAT 2020

Svůdná řůžová barva s nádechem lososové s pradelným jemným perlení. V nose jsou cítit herbální a ovocné tony (mražené jahody a maliny). Zpočátku lehce divoké, po otevření se projevuje krásně ovocně. V chuti suché, čisté s měkkými třísly. Nabízí dojem sladkosti jahod, růžových lístků a bylin. Jednodušší ale skvěle pitelné víno doporučuji s rybami, tapenádami a tapas.


  • Skladem
400 Kč
Kategorie: DOMAINE MAMARUTA
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Carignan, Macabeu, Syrah
Barva: růžová
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 11%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 3 let
 

Languedoc_newVin de France. Hrozny pocházejí z více terroir, které se rozkládají na břehu jezera La Palme. Půdy jsou tvořeny naplaveninovým jílem a vápencem. Povrch vinohradů je pokryt typickými vápencovými kameny tzv. galet roulé. Po ručním sběru dochází k přímému lisu hroznů, následuje 12 hod na hrubých kalech v nerezu. Při fermentaci je víno přetočeno do láhví kde leží na jemných kalech 10 měsíců. Víno není filtrováno a síra je přidána před lahvováním (10 mg!l).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domaine Mamaruta

Marc Castan je interesantní osobou naturálních vín z Languedocu - Fitou. Hospodaří na 12 ha v La Palme při pobřeží Středozemního moře blízko mořských salin v nadmořské výšce 100 m n m. Staré vinohrady leží na chudém vápencovém podloží s příměsí jílu, na povrchu pokryty galets roulés (vápencové kameny). Jsou osázeny odrůdami jako Carignan, Grenache, Mouvédre či Macabeu. Na vinicích se pracuje výhradně manuálně, od ranného ručního sběru až po vinohradnické práce.  Ve sklepě se pracuje bez zásahově  s experimenty jako macerace či karbonická macerace při kvašení vína. Vína nejsou filtrována ani čeřena, lahvována bez přidané síry. Marcova vína jsou ovocná a lehkonohá, oproti typicky jižanským vínům. Vynikají svou svěžestí a nenáročností.