EXTREME ROUGE 2020

Tmavá granátovo fialková barva s bohatým a intezivním aroma černého rybízu, likéru cassis, třešní a zahradních bylin. V puse suché,

šťavnaté, delikátní až jemné s dobrou intenzitou. Znatelná třísla se pomalu rozpouští a ustupují svěžímu dojmu s tony černého ovoce, sladkého koření a jemně slanému dojmu. 


  • Skladem
750 Kč
Kategorie: LES CLOS PERDUS
Oblast původu: Languedoc Roussillon - Cotes de Catalanes
Odrůdy: Lledoner Pelut, Syrah
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Kozumace: do 20 let
 

Languedoc_new

Autochtonní Lledoner Pelut spolu ze Syrahem pochází ze staré výsadby v pohoří Mas del Fredas v údolí Agly. 2 ha terroir je tvořeno břidlicí a je obhospodařováno pouze ručně bez mechanizace. Nízký výnos 5-10 hl/ha je předpokladem pro tento komplexní skvost. Mix pomletých a celých hroznů je 3 dny macerován za studena, aby poté kvasil na slupkách 40 dní v novém dubém sudu 500l. Po lisování víno zraje v 500l starých sudech, kde leží 20 měsíců. 

Les Clos Perdus

Vinařství sídlí v přímořské obci Peyriac-de-Mer, která leží mezi mořskou lagunou La Berre a Středozemním mořem v Languedoc.
Les Clos Perdus vede charismatický Paul Old, původem Australan, který hospodaří biodynamicky na 20 ha od roku 2003 (32 parcel).Vinice jsou situovány v nížinách u jezer či lagun (naplaveninové půdy s šedým jílem) nebo v horách Corbiéres (kamenité, vápenaté těžko přístupné vinice).
Ve sklepě kvasí vše spontánně bez aditiv, pomocí autochtonních kvasinek. Elevage probíhá v použitém dubovém dřevě různé velikosti (foudres, demi muids, barrique). Vína jsou hrubě filtrována a sířena vůbec či na minimálně, a to před lahvováním.