L´ANNÉ ROUGE 2019

Ve sklenici je barva vína tmavá granátová. Sytá a málo průhledná. Bohaté aroma nabízí směs červeného rybízu, ostružin, vařených třešní. Na patře působí energicky, je svěží a zároveň plné, dominují tony malých červených bobulí. Závěr je čistý se středně dlouhou dochutí s tony borůvek, černých třešní a čokolády. V gastronomii se hodí k perličce, zajíci, bažantovi. 


  • Skladem
400 Kč
Kategorie: LES CLOS PERDUS
Obsah alk.: 14%
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Carignan, Grenache, Syrah
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 5 let
 

Languedoc_newIGP Côtes Catalanes. Hrozny pochází z parcel v apelacích Tautavel, Maury a Montner dále pak z Vallee de L’Agly, Fraisse-des-Corbières a Haute Corbières. Po ručním sběru se odzrněné hrozny, částečně pomleté nakvašují po dobu 4 dnů. Následuje 21 dní fermentace na slupkách. Samotné zrání vína probíhá na jemných kalech po 9 měsíců v nerezových nádobách. Víno je stočeno do láhví bez filtrace a čiření. Síra je v malém množství přidána před lahvováním. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Les Clos Perdus

Vinařství sídlí v přímořské obci Peyriac-de-Mer, která leží mezi mořskou lagunou La Berre a Středozemním mořem v Languedoc.
Les Clos Perdus vede charismatický Paul Old, původem Australan, který hospodaří biodynamicky na 20 ha od roku 2003 (32 parcel).Vinice jsou situovány v nížinách u jezer či lagun (naplaveninové půdy s šedým jílem) nebo v horách Corbiéres (kamenité, vápenaté těžko přístupné vinice).
Ve sklepě kvasí vše spontánně bez aditiv, pomocí autochtonních kvasinek. Elevage probíhá v použitém dubovém dřevě různé velikosti (foudres, demi muids, barrique). Vína jsou hrubě filtrována a sířena vůbec či na minimálně, a to před lahvováním.