UN JOUR 2020

Barva vína je tmavě rubínová s odlesky černé. V nose bohaté, florální, kožené tony přípomínájící džem z brusinek, borůvek, celé aroma je obalené sladkým dubovým dřevem. V puse suché, strukturované s tříslem. Vícevrstevné. Na patru masivní s třísly, plné borůvek, čokolády. Komplexní a bohatý Malbec.


  • Skladem
750 Kč
Kategorie: Clos d´un Jour
Oblast původu: JZ Francie - Cahors
Odrůdy: Malbec - Cot
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 15,5%
Certifikace: AB
Objem: 0,75l
Spotřeba: do 10 let
 

JZ_france

Vinohrad Malbecu tvoří 35 let staré keře, které rostou na 3.terase řeky Lot. Podloží tvoříí jíl s vápencem. Elevage vína proběhla 18 měsíců v dubových sudech. 

le_clos_dun_jourVeronique Azémar spolu s manželem v roce 2000 utekli před rušným životem Paříže do malebného Duravelu v departmentu Lot. V témže roce založili vinařství, které má 6ha včetně několika starých stavení, které jsou spolu s vinicemi obklopeny lesy. Jílovito vápencová třetí terasa v Lot - Cahors nabízí nejlepší polohy s dlouhou slunečnou expozicí. Pěstování, výroba a život zde, to je opravdové bio, na každém kroku cítíte maximální respekt k terroir. Vyrábí pouze 3 vína při jejich zrání kombinují tradiční dubové sudy ale i beton či amfory. Malbec od Clos d´un Jour je silný, masitý, expresivní , kulatý s hebkou délkou. Vína z vinařství jsou vzhledem k nízké produkci velmi vzácná a limitovaná.