SOLIS 2019

Tmavší granátová barva s purpurovými odlesky. Bohaté aroma borůvek, fialky s nádechem ostružin. V puse hebké, s měkkými hedvábnými třísly. Závěr je osvěžující s herbálními tony, podpořenými tony švestek. Dobře koncetrované a skvěle pitelné.


  • Skladem
600 Kč
Kategorie: Cosse Maisonneuve
Oblast původu: Cahors
Odrůda: Malbec, Merlot, Tannat
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Spotřeba: do 6 let
 

JZ

10 ha parcela Malbecu leží v obci Mauroux a tvoří lehčí část vysoké terasy. Půdy jsou tvořeny štěrkem s naplaveninami. Odzrněné hrozny jsou vinifikovány v betonových kádích pro zachování hedvábného charakateru.

Catherine_Maisonneuve_Matthieu_CosseMathieu Cosse a Catherine Maisonneuve se usadili v roce 1999 v Preysac v oblasti Cahors. Oba jsou původem enologové, což jen podpořilo myšlenku společného hospodaření na 17 ha. Vinice se rozkládají na vápencových terasách (causses) 2 a 3 stupně nad řekou Lot, jejichž půdy tvoří typické siderolitické vápence, jíly nebo štěrky. Manželé hospodaří biodynamicky s maximálním respektem k přírodě, svá vína vyrábějí s minimálními zásahy. Vinice jsou průměrného věku 40 let. Jejich skladbu tvoří především Malbec, Cabernet Franc okrajově Tannat, Merlot a Gamay. Hrozny jsou zpracovány ručně a po autochtonním kvasu, lisu vína zrají od 12 -22 měsíců v nádobách různého materiálu (beton, dřevo či hlína). Vína jsou minimálně sířena a jsou nefiltrována. Vína z Domaine Cosse Maisonnueve nejsou standardem pro vína z Cahors. Jsou plná ovoce, jsou neobvykle elegantní, kulatá, málo rustikální. Díky precizní a přesné výrobě vznikají od manželů vskutku dlouhověká hladká a jemná vína skvěle vyjadřující terroir.