Orchidée 2022

Sytá růžová barva připomíná pivoňky. Aroma působí svěže a hladce, dominují tony zralých červených plodů, rybízu a malin. V puse je suché, subtilní, měkké, středně plné. Převažují tony mražených malin, lesních jahod, smetany a bílých broskví. Vyrovnané svěží rosé, který si užijete s přáteli. 


  • skladem
370 Kč
Kategorie: Domaine de Bonaguil
Oblast původu: JZ Francie - IGP Lot
Odrůda: Gamay
Barva: růžové
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 5 let
 

JZHrozny Gamay jsou zpracovány jako samotok, který kvasí a zraje ve starých 255l burgundských sudech barrigque s jemným zrnem. Doba zrání je 3 měsíce. Lahvováno bez filtrace a přidané síry.

Domaine de Bonaguil_logoMalé vinařství sídlí v departmentu Lot (region Jihozápadní Francie) nedaleko historického hradu Bonaguil. Rodina Donath na 8 ha pěstuje v Soturac především Chardonnay, Sauvignon blanc, Merlot a Gamay. Podloží vinic tvoří tenká vrstva vápence, kterou prostupuje červené písek, bohatý na železo, pazourek a křemen. Vinice jsou izolované od okolí lesy ovocnými alejemi, který zde vytváří unikátní místo - ekosystém, kde se hospodaří bez chemie na vinicích již od roku 2001. Ve sklepě se pracuje bez zásahu a vína jsou lahvována bez přidané síry. Vína z Bonaguil jsou koncentrovaná, šťavnatá, harmonická, velmi dobře pitelná s minerálním charakterem.