Novinka Tip

ROSE MARIE 2022

Nádherná tmavě růžová barva s odlesky rubínová evokuje chuť k otevření láhve. Po otevření a lehkém provzdušnění ve vínu dominuje intenzivní a čisté aroma plné drobného červeného ovoce, pivoněk, květů růže. V puse suché, plné a lahodně kulaté s jemnými třísly. Závěr je dlouhý, čistý s tony jahod, smetany a zralých plodů červeného rybízu. Vhodné k asijským pokrmům či dezertům s drobnými červenými plody. 


  • Skladem
1 100 Kč
Kategorie: LE PUY
Oblast původu: Bordeaux
Odrůda: Merlot
Barva: růžové
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, DEMETER
Kozumace: do 4 let
 

Bordeux_newMošt pro tento skvostný klaret se získává z tzv. samotoku - samovolně vytékajícího moštu ze rmutu (hrozny nebyly lisovány), který následně fermentoval a zrál 10 měsíců v použitých barrique sudech.Víno je lahvováno bez filtrace a přidané síry, aby se zachovala jeho přirozenost. Roční produkce je pouhých 1200 láhví. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

le puy

Le puy vlastní rodina Amoreau od roku 1610. Bývalé keltské opidum bylo postupně přestavěno na venkovské chateau. Plocha vinic se rozkládá na 54ha k nimž patří ještě 50 ha sadů, lesů, hájů a jezer. Vinařství sídlí v Saint Cibard nacházejícího se SV od Pomerol (cca 18km). Hospodaří se výhradně organicky a biodynamicky. Při orbě jsou využíváni koně. Vinařství pracuje bez umělých hnojiv, herbicidů, pesticidů, umělých kvasinek. Terroir se nachází na vápencové plošině (3 různé polohy), kterou tvoří jíl, vápenec a křemen. Jižní expozice, dostatek slunce a tepla tvoří výtečné klima pro tamní odrůdy - Merlot (85%), Cabernet sauvignon, Cabernet Franc, Carmenére, Malbec a menší výsadba Semillon.  Sběr probíhá výhradně ručně s úplným odzrněním, následuje spontánní kvašení v dubových sudech (foudre) či malých barrique. Fermentace je dlouhá 2-4 týdny, následuje zrání 24 měsíců ve starých sudech. Vína nejsou čiřena ani filtrována. Síra je použita pouze před lahvováním v minimálním množství. Láhve jsou ručně zavoskovány.