PCHIIFT PETNAT

Hravé,  vyzývavé a svůdné aroma čerstvých hroznů, zelených jablíček, mentolu , máty, medu. V puse osvěžující, lahodné, křupavé a zábavně kyselé s minerálním dotykem. Jednoduchý přímočarý skvěle ovocný petnat, který otevře každý večírek a vykouzlí úsměv na tváři. 


  • Skladem
490 Kč
Kategorie: Bruno Dubois
Oblast původu: Loire - Saumur Champigny
Odrůda: Chenin blanc
Druh: šumivé
Obsah alk.: 11%
Obsah cukru: extra brut
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, Ecocert
Spotřeba: do 2 let
 

Loire

Základem pro petnat je Chenin blanc ze 45 let starých  vinic na vápencovém tufu. Fermentace v láhvy cca 8m na tlak 2,8 baru (počáteční zbytkový cukr 18g/l). Kategoire exra brut po delším kvašení přímo v láhvi.

bruno-dubois-vigneronBruno Dubois v roce 2002 sdědil po svém otci malou doménu v srdci Saumur. Jako člověk spoutaný s přírodou, milovník polykultury, začal měnit podnik přímo za chodu. Díky bohatým zkušenostem s pěstováním révy a výrobou vína od legendy Beajolais - Marcel Lapirere, pro kterého dlouho pracoval, implentoval všechny svoje zkušenosti a vjemy do malého vinařství o velikosti 11 ha. Vedle vinic zregeneroval i pole, sady, vysadil četné lesy a vrátil život do míst, která mu jsou blízká. Plochy vinic tvoří Cabernet Franc (10,5 ha) a výsadba Chenin blanc. Půdy tvoří jíl a vápence na tvrdém křídovém tuffu. Jeho vína jsou vyráběna volně, bez zásáhu, spontánní fermentací, bez přidané síry. Většina cuvée kvasí v amforách o velikosti 10hl nebo betonových kádích ve starých troglodytních sklepích, kde i vína zrají. Brunovi vína jous vysoce pitelná, čistá, jemná s obrovskou dávkou čerstvosti a energie!