Novinka

Paradis 2020

Sytá, tmavě žlutá barva s odlesky slámy. V nose ucítíte vanilkové aroma se žlutými květy, med a máslo. V puse ohebné, měkké až poddajné.  Na patru působí olejovitě, plně a nabízí tony medu, lékořice, sladkého koření, vanilky. Dlouhý závěr doplňuje minerální podton se stopami briošky a máslových sušenek. 


  • Skladem
675 Kč
Kategorie: Domaine de Bonaguil
Oblast původu: JZ Francie - IGP Lot
Odrůda: Chadonnay
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Spotřeba: do 5 let
 

JZParcela "Paradis" je tvořena Chardonnay. Pochází z roku 1989 a má velikost 1,02ha. Tvoří ji půdy z železitého jílu, který leží na vápencovém soklu. Jedinečná lokalita je obklopena lesy a ovocnými stromy o stáří desítkách let, tvoří malý ekostystém, který dává unikátní vína. 

Domaine de Bonaguil_logoMalé vinařství sídlí v departmentu Lot (region Jihozápadní Francie) nedaleko historického hradu Bonaguil. Rodina Donath na 8 ha pěstuje v Soturac především Chardonnay, Sauvignon blanc, Merlot a Gamay. Podloží vinic tvoří tenká vrstva vápence, kterou prostupuje červené písek, bohatý na železo, pazourek a křemen. Vinice jsou izolované od okolí lesy ovocnými alejemi, který zde vytváří unikátní místo - ekosystém, kde se hospodaří bez chemie na vinicích již od roku 2001. Ve sklepě se pracuje bez zásahu a vína jsou lahvována bez přidané síry. Vína z Bonaguil jsou koncentrovaná, šťavnatá, harmonická, velmi dobře pitelná s minerálním charakterem.