MINUTE PAPILLON 2020

14%. Při prvním pohledu do sklenice uvidíte sytou, takřka neprůhlednou granátovo višňovou barvu. V nose je cítit intenzivní a komplexní aroma plné zralých divokých malin, ostružin, fialek a tabáku či pepře. Ačkoli je se jedná o mladý Syrah je již teď skvěle pitelný! V puse je suché, opulentní a díky měkkým tříslovinám krásně plné. Dominují tony černých zralých plodů, čokolády a sladkého koření. Díky znatelné kyselině víno nepůsobí utahaně, ale velmi šťavnatě. Vhodné ke stařenému masu či zvěřině. 


  • Skladem
390 Kč
Kategorie: DOMAINE MAMARUTA
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Syrah
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 8 let
 

Languedoc_newApelace Fitou. Po ručním sběru hroznů Syrah, následuje 20 dní nakvašování celý hroznů. V této fázi probíhá pouze lehké přetáčení moštu 1 až 2 krát. Po velmi šetrném lisování (vinař nechce mít zelené tony ve vínu) následuje fermentace v použitých dubových sudech. Zrání poté probíhá 10 měsíců v použitých barrique sudech. Lahvováno bez filtrace a přidané síry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domaine Mamaruta

Marc Castan je interesantní osobou naturálních vín z Languedocu - Fitou. Hospodaří na 12 ha v La Palme při pobřeží Středozemního moře blízko mořských salin v nadmořské výšce 100 m n m. Staré vinohrady leží na chudém vápencovém podloží s příměsí jílu, na povrchu pokryty galets roulés (vápencové kameny). Jsou osázeny odrůdami jako Carignan, Grenache, Mouvédre či Macabeu. Na vinicích se pracuje výhradně manuálně, od ranného ručního sběru až po vinohradnické práce.  Ve sklepě se pracuje bez zásahově  s experimenty jako macerace či karbonická macerace při kvašení vína. Vína nejsou filtrována ani čeřena, lahvována bez přidané síry. Marcova vína jsou ovocná a lehkonohá, oproti typicky jižanským vínům. Vynikají svou svěžestí a nenáročností.