Novinka Tip

L´EBRASCADE CAIRANNE 2021

Hluboká  sytá červená barva s odtíny rubínu. Aroma a chuti dominují džemovité tony  bobulového ovoce, kouře a koření jako skořice. Třísla jsou velmi koncentrovaná a měkká, hebká. Cuvée se jeví nádhernou kulatostí s dlouhým závěrem a komplexností. 


  • Skladem
890 Kč
Kategorie: Marcel Richaud
Oblast původu: Cotes du Rhone - Cairanne
Odrůda: Mouvedre, Grenache, Syrah
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, Ecocert
Konzumace: do 15 let
 

Rhone

Směs odrůd z velmi starých vinohradů o stáří 70 let pochází z terroir mezi Cairanne a Rasteau. Vinice leží v nadmořské výšce 330 m nad mořem, půdy jsou tvořeny slínem a vápence. Víno zraje 24m ve starých dubových sudech.

MARCEL-RICHAUD-FOTO

Marcel a Marie Richaud založili vinařství v emblematické vesnici Cairanne v roce 1980. Začátky provázela přeměna z konvenčního na organický statek, dnes je rodina považována za lídry ekologického vinařství celé jižní Rhony. Celkem 60 ha vinohradů se rozkládá kolem Cairanne. Celkem Hlavní dlouhodobé body vinařství je respekt k přírodě, znalost terroir, ruční sběr, nízké výnosy,  absolutní absence chemie, ve sklepě  vše probíhá bez zásahů a manipulace. Všechny tyto úkony vedou k pravdivým vínům, odrážející charakter místa a odrůd. Víno rodiny Richaud nabízí smyslná ovocem nabitá vína, která mají příjemnou kyselinu měkká třísla a svůdnou pitelnost s elegancí a jemností.