JUS SUR BAIES 2021 ORANGE

Tmavě jiskrná oranžová barva.V nose ucítíte intenzivní aromatiku přípomínající exotické plody, pomeranče, nektarinky a sušené koření. V puse suché, středně plné, vícevrstevnaté. Svěží, tanické s dobrou kyselinou. Překvapí vás svoji ovocitostí a mineralitou i harmonickým závěrem.


  • Skladem
550 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůdy: Riesling, Pinot blanc
Barva: oranžové
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 8 let
 

alsasko_DOMAINE_LOEWCuvée Gewürztramineru a Pinot gris. Mošt z Pinot gris je v kontaktu se slupkami Tramínu (macerace přes 2 týdny). Po kvasu víno zrálo v dubových foudre několik měsíců. Vinifikace proběhla bez zásahu, víno není filtrováno, ani sířeno. Lehká sedlina není závadou.

 

Domaine Loew

Manželé Etienne a Caroline Loew vinaří v okolí Westhoffenu (20km od Strasbourg). Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha (DEMETER).  Výroba vína i zrání vína probíhá ve stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami. Zrání se odehrává v nerezu či použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Loewovi skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit ve svých vínech. Polohy nesou označení např. Bruderbach, Sussenberg, Cormier atd.  Vlastní také 2 Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.