GEWURZTRAMINER WESTHOFFEN 2018

Tmavší žlutá barva s příjemným a typickým aroma hrušek a růží se rozvíjí do dalších vrstev (perník, zázvor, med). V puse plné s podobnými tony jako u aroma. V závěru je dobře zakomponovaný zbytkový cukr (18 g/l), který víno dává nádhernou kulatost, harmonii a délku.


  • Skladem
490 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Gewurztraminer
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: polosuché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 15 let
 

Alsasko_new

Hrozny pocházejí z vinice na mírném svahu, který má podloží s červeného slínu. Severní expozice vinohradu zaručuje dlouhé zrání hroznů a zachovává přirozenou svěžest v hroznech. Nízký výnos díky slabší "životní síle" odrůdy je předurčen k produkci plných a dlouhých vín.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domaine Loew

Manželé Etienne a Caroline Loew vinaří v okolí Westhoffenu (20km od Strasbourg). Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha (DEMETER).  Výroba vína i zrání vína probíhá ve stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami. Zrání se odehrává v nerezu či použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Loewovi skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit ve svých vínech. Polohy nesou označení např. Bruderbach, Sussenberg, Cormier atd.  Vlastní také 2 Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.