EN BLANC AUSSI 2022

Nádherné jemně perlivé Chardonnay ve stylu brut nature. Ohromí vás svoji slámovou barvu s jemným trvalým perlením. Lahodné aroma květin,bílých broksví, hroznů. V puse způsobuje explozi svoji červostí, mineralitou a ovocností. Velmi svěží a hravé šumivé víno s jurskou finesou. 


  • Skladem
550 Kč
Kategorie: Renardat Fache
Oblast původu: Bugey
Odrůda: Chardonnay
Barva: bílá
Druh: šumivé
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 10,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, Ecocert
Spotřeba: do 3 let
 

Alsasko_new

 

Čisté Chardonnay pochází z vápence Bugey. Hrozny fermentují přirozeně v tanku, kvasící mošt o obsahu 6% alk. je nalahvován i s kvasnicemi do láhve. Pod 10 m jsou kvasnice odstraněný a láhev je připravena k expedici.

Renardat Fache

Vinařství sídlí v obci Méringat (mezi Ženevou a Lyonem) nedaleko Cerdon.
Rodina Renardat Fache se v regionu usadila po 2.světové válce. Spolu s pár dalšími vinaři rodina přispěla k výrobě šumivých vín metodou Méthode ancestral.
V roce 1971 se Alain po studiích v Beaune a cestách ke vzdělání(Champagne, Gaillac, Limoux) vrátil zpět domů -Jako první v regionu představil nerezové tanky, které dokázali zastavit fermentaci pomocí ochlazení.

Od roku 1996 vede vinařství syn Élie. Společně se ženou Christelle vytvořili uznávanou značku vín, které se vyváží do 15 zemí světa. Vinice jsou rozprostřeny v nadmořské výšce 500 m.n.m. kolem Méringat, většinu tvoří podloží z jílu a vápence, které pokrývá duhový slín. Vinice jsou vedeny organicky, v budoucnu budou certifikované biodynamicky. Rodina pěstuje na 8 ha Gamay (45 let) a mají velkou výsadbu Poulsard (3ha). Ve sklepě pracují pouze s nerezovými tanky. Samotná vína jsou lahvována po hrubé filtraci a bez přidané síry.