Novinka Tip

CUVÉE BULBILLE 2023

Víno se projevuje jasnou jiskrnou purpurovou barvou. Explozivní aroma křupavého drobného ovoce jako jahody, maliny, rybíz. V puse dráždí štiplavým ovocným charaktarem s dominujícím ovocem jako na nose. Nebezpečná míra pitelnosti vína a osvěžující charakter dělá víno hitem našeho sortimentu.


  • Skladem
420 Kč
Kategorie: Marcel Richaud
Oblast původu: Cotes du Rhone
Odrůda: Counoise, Grenache, Cinsault
Barva: červená
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13,5%
Certifikace: AB,ECOCERT
Konzumace: do 5 let
 

Rhone

Hrozny podléhají částečné karbonické macerace za nízkých teplot pouze několik dní. Víno následně zraje 8 měsíců v betonových tancích. Stáčeno bez filtrace a přidané SO2.

MARCEL-RICHAUD-FOTO

Marcel a Marie Richaud založili vinařství v emblematické vesnici Cairanne v roce 1980. Začátky provázela přeměna z konvenčního na organický statek, dnes je rodina považována za lídry ekologického vinařství celé jižní Rhony. Celkem 60 ha vinohradů se rozkládá kolem Cairanne. Celkem Hlavní dlouhodobé body vinařství je respekt k přírodě, znalost terroir, ruční sběr, nízké výnosy,  absolutní absence chemie, ve sklepě  vše probíhá bez zásahů a manipulace. Všechny tyto úkony vedou k pravdivým vínům, odrážející charakter místa a odrůd. Víno rodiny Richaud nabízí smyslná ovocem nabitá vína, která mají příjemnou kyselinu měkká třísla a svůdnou pitelnost s elegancí a jemností.