Cheval en Tête 2020

Tmavá fialová téměř neprůhledná barva. Aroma je svůdné, delikátní s tony divokého černého ovoce (trnka, bezinka), pepře a železa. V ústech je chuť bohatá, plná dužnatá s čistým charakterem a svěžestí. Ovocné tony připomínají šťavnaté černé ovoce, pepř. Závěr je harmonicky a minerálně železitý.

 


  • Skladem
425 Kč
Kategorie: Cosse Maisonneuve
Oblast původu: JZ Francie - Cahors
Odrůda: Malbec
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, Ecocert
Konzumace: do 5 let
 

JZMladá výsadba Malbec roste na vápencových půdách se směsí štěrku. Víno kvasilo a zrálo v hliněných nádobách (amfory) po dobu 12 měsíců. Lahvováno bez filtrace.

Catherine_Maisonneuve_Matthieu_CosseMathieu Cosse a Catherine Maisonneuve se usadili v roce 1999 v Preysac v oblasti Cahors. Oba jsou původem enologové, což jen podpořilo myšlenku společného hospodaření na 17 ha. Vinice se rozkládají na vápencových terasách (causses) 2 a 3 stupně nad řekou Lot, jejichž půdy tvoří typické siderolitické vápence, jíly nebo štěrky. Manželé hospodaří biodynamicky s maximálním respektem k přírodě, svá vína vyrábějí s minimálními zásahy. Vinice jsou průměrného věku 40 let. Jejich skladbu tvoří především Malbec, Cabernet Franc okrajově Tannat, Merlot a Gamay. Hrozny jsou zpracovány ručně a po autochtonním kvasu, lisu vína zrají od 12 -22 měsíců v nádobách různého materiálu (beton, dřevo či hlína). Vína jsou minimálně sířena a jsou nefiltrována. Vína z Domaine Cosse Maisonnueve nejsou standardem pro vína z Cahors. Jsou plná ovoce, jsou neobvykle elegantní, kulatá, málo rustikální. Díky precizní a přesné výrobě vznikají od manželů vskutku dlouhověká hladká a jemná vína skvěle vyjadřující terroir.