CHARDONNAY SAUGEOT 2021

Čistá tmavě žlutá nazrálá barva. Aroma je plné, hutné a již nazrálé. Dominují tony zralých citrusů, chleba a soli. Postupem času víno ukazuje hloubku a charakter. Na povrch lezou tony jako žluté květiny, vanilka. V puse suché, kulaté, zralé. Na patru cítíte zralé jablka a briošky. Skvěle se snoubí s thajskými pokrmy. 


  • Skladem
420 Kč
Kategorie: La Maison de Rose
OBLAST: Jura
Odrůda: Chardonnay
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 10 let
 

Jura_new

Hrozny Chardonnay pochází z malé parcely zvané Saugeot, která se nachází za vesnicí Saint Lohtain. Půdy je tvořena především duhovými slíny z Trias s pískovcem. 

La Maison de Rose

Rodinné vinařství leží ve vesnici Saint Lothain. Dominique Grand, zde spolu se svou ženou obhospodařují 2 ha vinic kolem rodinného domu. Kromě vinic pěstují broskve, jablka či plodiny. Název vinařství je odvozen od statku z 19.století, který každé léto poroste všude přítomnými růžemi. Dominique Grand od roku 2009 hospodaří v režimu bio. Půdy jsou typicky slínovité s různým poměrem hlíny a sypkého písku. Na 2 parcelách Novelin a Saugeot pěstuje především Savagnin, Chardonnay a Pinot noir. Vinifikace probíhá v dubových sudech či kádích. Zrání vína probíhá ve starých dubových sudech . Vína jsou hrubě či nefiltrována. Síra je přidána v minimální či žádném množství před lahvováním. Výsledná vína jsou velmi tradiční, klasická a přesná. Ocení je především lidé, kteří volí konzervativnější styl jurských vín.