CHARDONNAY "LONGEFIN" 2018

Aroma je pikantní a minerální, s tóny citronové kůry, zeleného jablka a pečených hrušek. V chuti je víno suché, minerální až slané, krémové a velmi dobře pitelné. Nechybí typické slané tony, oříšky, mandle, citrusy, zelená jablka na patře. Závěr vína je harmonický, vyvážený a kulatý. V dochuti dominují oříšky, smetany a naložené citrusy v soli. Skvěle se hodí k sýru Comté či Mont d´Or nebo smetanovým omáčkám. 


  • Skladem
650 Kč
Kategorie: DIDIER GRAPPE
Oblast původu: Jura
Odrůda: Chardonnay
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, Ecocert
Konzumace: do 10 let
 

Jura_newChardonnay pochází z vinohradu Longefin. Obsah alkoholu 12%. Podloží vinohradu tvoří především hutné slíny a vápenec (dominují duhové slíny) ve výšce 300 m n mořem. Při sklizni je využíván manuální sběr s nízkým výnosem 25 hl/ha. Vinifikace se odehrává nerezovém tanku,  následné zrání v použitých dubových sudech barrique po dobu 12 měsíců. Víno je tzv. dolévané (ouillée), není čeřené, je lahvované bez přidané síry.

 

 

 

 

 

 

 

 

didie grappeV roce 2001 dokončil charismatický Didier Grappe vinohradnické lyceum v Beaune. Tento rok začal obhospodařovat první vinohrady. Při studiích nasával informace na stáži u legendy Pierre Overnoy, jenž ovlivnil jeho názor na pěstování a výrobu vína.  Dnes pracuje na 4 ha v  St.Lothain. Hospodaří na 3 parcelách - Novelin, Champs rouge a Longefin. Od počátku přijal s pokorou a respektem svoji úlohu vinaře a rozhodl se pro nenásilné pěstování révy (striktní zelené práce, zatravňování vinic, použití bylinných výluhů pro posilnění vinice, nízké výnosy pod 25 hl/ha, sklizeň hroznů v maximální fenolické zralosti hroznů atd). Ve sklepě hospodaří nemanipulativně, nepoužívá aditiva či kvasinky, vína nečeří ani nefiltruje, lahvuje bez použití oxidu siřičitého. Terroir jsou šedé slíny z Lias a duhové slíny z Trias. Dle polohy vinice variuje obsah jílu a vápence. Vína z produkce od Didier jsou elektrizující a dechberoucí.