Cahors Petitou 2020

Sytá granátovou ostružinová barva. Aroma je bohaté překypující chutí borůvek, sladkého koření, zralých ostružin. V puse subtilní, krásně měkké třísloviny. Dominuje černý rybíz, ostružiny, máta a trocha tabáku. Měkká třísla doprovází kyselina, která dělá víno křupavým a šťavnatým. Velmi dobře pitelný Malbec vyniká ovocností a lehkostí.


  • Skladem
390 Kč
Kategorie: Domaine Capelanel
Oblast původu: JZ Francie - Cahors
Odrůda: Malbec
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13,2%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 6 let
 

JZMalbec pochází se siderolitických půd které tvoří železo a vápence. Víno kvasilo a zrálo ve starých betonových kádích po dobu 9 měsíců. Bylo stočeno bez filtrace a přidané síry.

domaine_capelanelMalá rodinná doména o 12 ha leží na vápencových terasách (causses) nedaleko vesnice Luzech v departmenetu Lot ve vinařském regionu Cahors. Vinice leží na siderolitickém podloží jenž tvoří velmi starý jíl, promíchaný s vysokou dávkou železa, které se díky erozi dostává až na povrch. Vzácné podloží mající hnědé až červené  zbarvení dávaj Malbec s tenzí, svěžestí a jemnou minerální chutí a plný ovoce. Současný majitel se jmenuje Sébastien Dauilac a je 5 tou generací vinařství (doména vznikla v roce 1878). Vinařství hospodaří biologicky a je v konverzi na biodynamiku. Ve sklepě se pracuje jemně, bez zásahově a upřednostňován je cit a jemnost před násilnou extrakcí. Pro kvas se používají betonové nádoby a vína zrají ve starých foudres, betonu nebo kvevri. Vína od Capelanel jsou plná ovoce, energie se značnou stopou siderolitických půd v puse, kde se originální podloží projevuje železitou a minerální chutí. Jsou opakem pře macerovaných, tanických Malbeců kterými je region historicky známý.