Novinka Tip

Bulles de Bonaguil 2021

Světle žlutá jiskrná barva s trvalými perlením, malými pravidelnými bublinkami. Na nosu působí čerstvě, energicky, citrusově (pomelo, citrusová kůra). V puse pružné, svěží a hravé s tony citrusů, másla a briošky. V závěru elegantní, poddajné a minerální. Velmi svůdné bubliny co zaženou žízeň! 


  • Skladem
650 Kč
Kategorie: Domaine de Bonaguil
Oblast původu: JZ Francie - IGP Lot
Odrůda: Chardonnay, Gamay
Barva: bílé
Druh: šumivé
Obsah cukru: brut nature - non dosage
Obsah alk.: 13,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 5 let
 

JZNetradiční odrůdy pro tento crémant, pochází ze siderolitických půd regionu Cahors. Gamay i Chardonnay zrálo v nerezových tancích po dobu 10m, stáčeno bez filtrace a přidané SO2 do láhví. Druhotné kvašení proběhlo 12 měsíců. Lahvováno bez dosáže. 

Domaine de Bonaguil_logoMalé vinařství sídlí v departmentu Lot (region Jihozápadní Francie) nedaleko historického hradu Bonaguil. Rodina Donath na 8 ha pěstuje v Soturac především Chardonnay, Sauvignon blanc, Merlot a Gamay. Podloží vinic tvoří tenká vrstva vápence, kterou prostupuje červené písek, bohatý na železo, pazourek a křemen. Vinice jsou izolované od okolí lesy ovocnými alejemi, který zde vytváří unikátní místo - ekosystém, kde se hospodaří bez chemie na vinicích již od roku 2001. Ve sklepě se pracuje bez zásahu a vína jsou lahvována bez přidané síry. Vína z Bonaguil jsou koncentrovaná, šťavnatá, harmonická, velmi dobře pitelná s minerálním charakterem.