BUGEY AOC

Oslnivá tmavě granátová barva Interesantní svůdné a expresivní aroma připomíná švestky, trnku s železitými tony. Chuť je krásně kulatá, bohatá, sametově dužnatá, plná černého ovoce. Piknatní minerální závěr je svěží a dlouhý s tony pepře, papriky.


  • skladem
450 Kč
Kategorie: Renardat Fache
Oblast původu: Bugey
Odrůda: Gamay
Barva: červená
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, Ecocert
Spotřeba: do 5 let
 

Alsasko_new

 

Neročníkové Gamay  (terroir slín s vápencem) pochází z ročníku 2022 a 2021. Hrozny jsou odrzněny, fermentují spontánně bez přídavku síry. Macerace proběhla asi 1 týden. Víno zraje ve starých dubových foudres po dobu 12m. Lahvováno bez filtrace a s minimem přidané síry.

Renardat Fache

Vinařství sídlí v obci Méringat (mezi Ženevou a Lyonem) nedaleko Cerdon.
Rodina Renardat Fache se v regionu usadila po 2.světové válce. Spolu s pár dalšími vinaři rodina přispěla k výrobě šumivých vín metodou Méthode ancestral.
V roce 1971 se Alain po studiích v Beaune a cestách ke vzdělání(Champagne, Gaillac, Limoux) vrátil zpět domů -Jako první v regionu představil nerezové tanky, které dokázali zastavit fermentaci pomocí ochlazení.

Od roku 1996 vede vinařství syn Élie. Společně se ženou Christelle vytvořili uznávanou značku vín, které se vyváží do 15 zemí světa. Vinice jsou rozprostřeny v nadmořské výšce 500 m.n.m. kolem Méringat, většinu tvoří podloží z jílu a vápence, které pokrývá duhový slín. Vinice jsou vedeny organicky, v budoucnu budou certifikované biodynamicky. Rodina pěstuje na 8 ha Gamay (45 let) a mají velkou výsadbu Poulsard (3ha). Ve sklepě pracují pouze s nerezovými tanky. Samotná vína jsou lahvována po hrubé filtraci a bez přidané síry.