Novinka

BOURGOGNE PINOT NOIR 2020

Tmavě červená rubínová barva s příjemným ovocným buketem přípomínající třešně, maliny, švestky, sladké koření. V puse potěší plností, šťavnatosí, přirozenou elegancí. Závěr vína je dlouhý harmonický s ovocno minerálním dotekem. 


  • Skladem
790 Kč
Kategorie: CHANDON DE BRIAILLES
Oblast původu: Burgundsko
Odrůda: Pinot noir
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB,ECOCERT
Spotřeba: do 10 let
 

Jednoduchý Pinot noir pochází ze 2 parcel u Savigny Les Beaune jejichž stáří je 50 let. Podloží tvoří jíl s vápencem. Celé hrozny fermentují v
dřevěných kádích, následně víno zraje 12m v použitém dubu. Lahvováno bez filtrace a přidané síry

Chandon de BriaillesPanství Chandon de Briailles se nachází v Cotes de Beaune, kde hospodaří rodina de Nicolay ve 3 obcích (Savigny les Beaune, Pernard - Vergelesses, Aloxe Corton). Dům byl vystavěn v 17. století. V roce 1834 zde jsou vysazeny keře révy (původní majitelka hraběnka Chandon de Briailles). Rodina de Nicolay pěstuje hrozny od roku 1988 organicky, od roku 2011 je statek plně biodynamickým (14 ha). Francois de Nicolay, vede podnik se svou sestrou. Tradiční dlouhá vinifikace je podpořena zráním ve starém dřevu, která trvá min. 18 měsíců. Při výrobě a zrání se siří minimálně či vůbec. Výsledkem jsou expresivní, rafinovaná, dlouhověká vína s velkým charakterem.