Chardonnay, Sauvignon blanc 2020

Tmavá slámově bronzová barva. intenzivní, syté opuletní aroma citrusů, vanilky, medu a mandarinek. V puse suché, středně plné s dobrou aciditou a měkkými třísly. Bohatá chuť nabízí tučné tony zralých hrušek, jablek, másla. Jemná slanost podtrhuje délku harmonického vína.


  • Skladem
425 Kč
Kategorie: Domaine de Bonaguil
Oblast původu: JZ Francie - IGP Lot
Odrůdy: Chardonnay, Sauvignon blanc
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 10 let
 

JZChardonnay a Sauvignon tvoří 30 let starou vinici, které leží na siderolitickém pískovci, který tvoří jíl s železem. Kvašení a zrání probíhá v použitých dubových sudech po dobu 6 měsíců.

Domaine de Bonaguil_logoMalé vinařství sídlí v departmentu Lot (region Jihozápadní Francie) nedaleko historického hradu Bonaguil. Rodina Donath na 8 ha pěstuje v Soturac především Chardonnay, Sauvignon blanc, Merlot a Gamay. Podloží vinic tvoří tenká vrstva vápence, kterou prostupuje červené písek, bohatý na železo, pazourek a křemen. Vinice jsou izolované od okolí lesy ovocnými alejemi, který zde vytváří unikátní místo - ekosystém, kde se hospodaří bez chemie na vinicích již od roku 2001. Ve sklepě se pracuje bez zásahu a vína jsou lahvována bez přidané síry. Vína z Bonaguil jsou koncentrovaná, šťavnatá, harmonická, velmi dobře pitelná s minerálním charakterem.