Novinka

A LA SOURCE BLANC 2023

Světlá žlutá barva s odlesky zlata. Aroma je stejné s chutí vína a nabízí žluté ovoce jako jablko, ananas s tony bílých květin přípomínající hloh. V puse překvapí svoji ovocitostí a jemnou navinulostí v závěru.


  • Skladem
390 Kč
Kategorie: Marcel Richaud
Oblast původu: Cotes du Rhone
Odrůda: Vermentino, Verdejo,Clairette
Barva: bílá
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB,ECOCERT
Konzumace: do 5 let
 

RhoneNetradiční odrůdy pocházjící ze střeodmoří se dobře aklimatizovali v daném regionu. Vermentino a Verdejo dávají vínu svěžest,
křehkost, křupavost a nížší alkohol Clairette podpoří ovocnost a chutnost vína. Víno zrálo 7m v betonu.

MARCEL-RICHAUD-FOTO

Marcel a Marie Richaud založili vinařství v emblematické vesnici Cairanne v roce 1980. Začátky provázela přeměna z konvenčního na organický statek, dnes je rodina považována za lídry ekologického vinařství celé jižní Rhony. Celkem 60 ha vinohradů se rozkládá kolem Cairanne. Celkem Hlavní dlouhodobé body vinařství je respekt k přírodě, znalost terroir, ruční sběr, nízké výnosy,  absolutní absence chemie, ve sklepě  vše probíhá bez zásahů a manipulace. Všechny tyto úkony vedou k pravdivým vínům, odrážející charakter místa a odrůd. Víno rodiny Richaud nabízí smyslná ovocem nabitá vína, která mají příjemnou kyselinu měkká třísla a svůdnou pitelnost s elegancí a jemností.