TRAMINER OUILLÉ 2022

Barva vína je tmavě žlutá s citronovými odlesky, kalná. Aroma je doslova exploze citrusů, citronové kůry, křídy a soli, pižma. V chuti je suché, přímé, křupavé, šťavnaté a božsky kyselé. Kromě citrusové kůry můžete v chuti naleznout kdoule, grapefruit a mořskou sůl. Persistence vína je dlouhá, velmi vrstevnatá, nabízí koktejl citrusové kůry, minerálů a křídy. 


  • Skladem
750 Kč
Kategorie: DIDIER GRAPPE
Oblast původu: Jura
Odrůda: Savagnin - Traminer
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, Ecocert
Konzumace: do 10 let
 

Jura_newHrozny pro toto víno pocházejí z vinohradu Longefin jenž tvoří šedé slíny z období Lias (věk vinic je 25 let). Víno je při zrání doléváno = ouillé. Kvašení proběhlo v nerezových tancích, následné zrání v použitých dubových sudech po dobu 12 měsících.  Víno je nalahvováno bez přidané síry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

didie grappeV roce 2001 dokončil charismatický Didier Grappe vinohradnické lyceum v Beaune. Tento rok začal obhospodařovat první vinohrady. Při studiích nasával informace na stáži u legendy Pierre Overnoy, jenž ovlivnil jeho názor na pěstování a výrobu vína.  Dnes pracuje na 4 ha v  St.Lothain. Hospodaří na 3 parcelách - Novelin, Champs rouge a Longefin. Od počátku přijal s pokorou a respektem svoji úlohu vinaře a rozhodl se pro nenásilné pěstování révy (striktní zelené práce, zatravňování vinic, použití bylinných výluhů pro posilnění vinice, nízké výnosy pod 25 hl/ha, sklizeň hroznů v maximální fenolické zralosti hroznů atd). Ve sklepě hospodaří nemanipulativně, nepoužívá aditiva či kvasinky, vína nečeří ani nefiltruje, lahvuje bez použití oxidu siřičitého. Terroir jsou šedé slíny z Lias a duhové slíny z Trias. Dle polohy vinice variuje obsah jílu a vápence. Vína z produkce od Didier jsou elektrizující a dechberoucí.