SAVIGNY LES BEAUNE AUX FOURNEAUX 2018

Čistá středně rubínová barva s odlesky granátové. Expresivní aroma divokých malin, kandovaného ovoce (pomerančová kůra), sušených květin až růží zaměstná dokonale vaše nosní dírky. V chuti středně plné, dominuje drobné ovoce, třešně, zemitost a příjemná svíravost díky tříslu. Svěží a čerstvé s pěknou kyselinou. Vhodné k jehněčímu nebo zvěřině. 


  • Skladem
1 150 Kč
Kategorie: CHANDON DE BRIAILLES
Oblast původu: Burgundsko
Odrůda: Pinot noir
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14.2%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER, Ecocert
Konzumace: do 15 let
 

Burgundsko_newCuvée pochází ze dvou parcel. Jedna tvoří červený jíl se žlutým slínem (Aux Fourneaux z 1960), podloží druhého vinohradu Les Saucours (založen 1976) tvoří vápenec. Ročník 2017 byl vinifikován bez třapin, elevage proběhla 18 měsíců v použitých sudech. 

Chandon de BriaillesPanství Chandon de Briailles se nachází v Cotes de Beaune, kde hospodaří rodina de Nicolay ve 3 obcích (Savigny les Beaune, Pernard - Vergelesses, Aloxe Corton). Dům byl vystavěn v 17. století. V roce 1834 zde jsou vysazeny keře révy (původní majitelka hraběnka Chandon de Briailles). Rodina de Nicolay pěstuje hrozny od roku 1988 organicky, od roku 2011 je statek plně biodynamickým (14 ha). Francois de Nicolay, vede podnik se svou sestrou. Tradiční dlouhá vinifikace je podpořena zráním ve starém dřevu, která trvá min. 18 měsíců. Při výrobě a zrání se siří minimálně či vůbec. Výsledkem jsou expresivní, rafinovaná, dlouhověká vína s velkým charakterem.