Novinka

SAVAGNIN OUILLÉ 2019

Naturé neboli Savagnin, které má pazourkový nádech s citrusovými plody. Díky dlouhému kontaktu s jemnými kaly je víno suché, bohaté a plné až tučné na patru. Evokuje dojem chlebové kůrky, pečených citrusů a značné minerality. Dlouhá smetanovo citrusová dochuť naznačuje další potenciál ke zrání. Skvělé se sýrem Raclette nebo fondue či grilovanými rybami. 


  • Skladem
950 Kč
Kategorie: VALENTIN MOREL
Oblast původu: Jura
Odrůda: Savagnin
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, DEMETER
Konzumace: do 15 let
 

Jura_newSavagnin. Obsah alkoholu 13%. Hrozny pocházejí ze 40 let staré vinice Saint Savin jejíž podloží tvrdá vápencová skála s pískovcem. Po ručním sběru dochází k přímému lisování celých bobulí a následné fermentaci v nerezovém tanku, kde také víno po přetočení zraje 24 měsíců.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valentin Morel

Valentin Morel, převzal rodinné vinařství po otci Jean Lucovi v roce 2014. Otec v Poligny hospodařil od roku 1985 organicky. Poté, co Valentin vystudoval práva ve Strasbourg, přišlo zásadní rozhodnutí v jeho životě. Místo kariéry špičkového právníkam zvolil návrat do rodné hroudy. Zde začal obhospodařovat 8ha v biodynamickém režimu.  Ve sklepě Valentin pracuje přirozeně s minimálními zásahy při výrobě (autochtonní kvasinky - spontánní kvašení, síra použita šetrně či  v žádném množství, pouze před lahvováním). Kvašení probíhá v nerezezu nebo sudech. Vína školí v použitém dřevě nebo nerezu. Vína nejsou čeřena ani filtrována. Zrají 12 i více měsíců v demi muids nebo použitých barrique sudech. Valentin hospodaří na vinohradech Les Trouillots, Saint Savin, které tvoří slíny z Lias a Trias. Kromě špičkového Savagnin - Naturé vyrábí výtečný Crémant du Jura, který pochází z hroznů 40 leté parcely kterou pokrývá vápencová suť.