SAVAGNIN "NOVELIN" 2021

Tmavá žluto slámová barva s jiskrou. Typicky odrůdové aroma připomíná vlašské a lískové ořechy, zralé hrušky, citrusy a sůl. V puse je temperamentní, živé s perfektní kyselinou. Dominují tony citrusů, limetky, broskví či ořechů. V závěrů je minerální, slané s dotykem hroznové hořkosti. 


  • Skladem
590 Kč
Kategorie: La Maison de Rose
Oblast původu: Jura
Odrůda: Savagnin
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 15 let
 

Jura_newVinohrad Novelin s jižní expozicí, se nachází v srdci vesnice Saint Lohtain. Je chráněn pásem lesů na severu. Podloží tvoří hutný šedý slín s kameny vápence. Stáří vinohradu je 35 let. Hrozny pro víno kvasily v nerezu a následně zrály 12 měsíců v dubových foudrech. 

La Maison de Rose

Rodinné vinařství leží ve vesnici Saint Lothain. Dominique Grand, zde spolu se svou ženou obhospodařují 2 ha vinic kolem rodinného domu. Kromě vinic pěstují broskve, jablka či plodiny. Název vinařství je odvozen od statku z 19.století, který každé léto poroste všude přítomnými růžemi. Dominique Grand od roku 2009 hospodaří v režimu bio. Půdy jsou typicky slínovité s různým poměrem hlíny a sypkého písku. Na 2 parcelách Novelin a Saugeot pěstuje především Savagnin, Chardonnay a Pinot noir. Vinifikace probíhá v dubových sudech či kádích. Zrání vína probíhá ve starých dubových sudech . Vína jsou hrubě či nefiltrována. Síra je přidána v minimální či žádném množství před lahvováním. Výsledná vína jsou velmi tradiční, klasická a přesná. Ocení je především lidé, kteří volí konzervativnější styl jurských vín.