Novinka

Rockaille Billy 2020

Tmavě inkoustová barva s aroma borůvek, kouře, růží a čokolády. Na patru neskutečně harmonické, živé díky kyselině. Chutné, křupavé s
minerálními tony, které doplňuje exploze ovoce jako švestka, borůvka či moruše! Příjemné tříslo a kyselina působí dokonale harmonicky.


  • Skladem
600 Kč
Kategorie: Vincent Marie - No Control
Oblast původu: Auvergne
Odrůda: Gamay
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Certifikace: AB
Konzumace: do 10 let
 

auvergneGamay z 50 let starých vinic ležící v 500 m n.m na pískovcovo žulovém podloží. Celé hrozny jsou přidány k moštu, kde kvasí cca 3 týdny. Zrání ve foudres 500l po dobu 10 měsíců. Lahvováno bez filtrace a přídavku SO2.

Vincent Marie No Control logoVincent Marie, je mladý, talentovaný a energií napěchovaný vinař, původem z Normandie. V roce 2015 se usadil ve   Volvic, regionu Auvergne, kde začal hospodařit na 2ha. Jelikož absolvoval pár ročníků u legend naturálního vína v   Alsasku (Patrick Meyer nebo Bruno Schueller), předpoklady pro výrobu skvělých naturálních vín, má veliké. Kolem   bývalého vulkánu Volvic vlastní 5ha vinic (v 7 různých vesnicích). Typické odrůdy jsou Gamay, Pinot noir, Syrah,   Chardonnay či Sauvignon. Vinařství No Control produkuje 6 až 8 cuvée, které pochází z rozmanitých půd, odlišného   složení (železo, bazalt, žula, pískovce, vápence). Vincentova unikátní vína doslova hoří energií, pružností aživotem.   Jsou čistá, hluboká, vysoce kontrovaná, perfektně pitelná s ohnivým závěrem!