Novinka

PIF PURPLE 2022

Svůdná divoká bledě červená barva dává tušit neobvyklý zážitek. Na nose láká tony drcených malin, čerstvých lesních jahod, divokého lesního porostu.V puse minerální, delikátní s křupavou kyselinou. Svěží, ultra čerstvé s pořádnou porcí minerality. Opravdové "vin de soif" na uhasení žízně. 


  • Skladem
550 Kč
Kategorie: DIDIER GRAPPE
Oblast původu: Jura
Odrůda: Leon Millot, Seyve Villard (hybridní odrůdy)
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 11,8%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, Ecocert
Konzumace: do 4 let
 

Jura_newHrozny pro  žíznivé víno tvoří divoké hybridní odrůdy jako Leon Millot, Seyve Villard a Vidal. Netradiční odrůdy pro Juru, ovšem u Didier Grappe již etablované. Rostou na podloží z jurského slínu a vápence. 

didie grappeV roce 2001 dokončil charismatický Didier Grappe vinohradnické lyceum v Beaune. Tento rok začal obhospodařovat první vinohrady. Při studiích nasával informace na stáži u legendy Pierre Overnoy, jenž ovlivnil jeho názor na pěstování a výrobu vína.  Dnes pracuje na 4 ha v  St.Lothain. Hospodaří na 3 parcelách - Novelin, Champs rouge a Longefin. Od počátku přijal s pokorou a respektem svoji úlohu vinaře a rozhodl se pro nenásilné pěstování révy (striktní zelené práce, zatravňování vinic, použití bylinných výluhů pro posilnění vinice, nízké výnosy pod 25 hl/ha, sklizeň hroznů v maximální fenolické zralosti hroznů atd). Ve sklepě hospodaří nemanipulativně, nepoužívá aditiva či kvasinky, vína nečeří ani nefiltruje, lahvuje bez použití oxidu siřičitého. Terroir jsou šedé slíny z Lias a duhové slíny z Trias. Dle polohy vinice variuje obsah jílu a vápence. Vína z produkce od Didier jsou elektrizující a dechberoucí.