Mirador 2018

Sytá granátovo purpurová barva. Výrazné aroma zralých třešní, fialek, sušených švestek a čokolády. V puse suché měkké, poddajné a zároveň živé, energické. Plné zralých černých plodů a třešní, dotek kouře a hořké čokolády. Dlouhé, čisté a ovocno zemité v závěru. 


  • Skladem
645 Kč
Kategorie: Domaine de Bonaguil
Oblast původu: JZ Francie - IGP Lot
Odrůdy: Gamay, Merlot
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 15 let
 

JZPodloží pro třicetiletou parcelu Mirador (pojmenovanou podle strážní věže, která se tyčí mezi vinicemi) tvoří siderolitické písky s jíly a křemíkem, železem. Celé hrozny kvasí v trikonických dubových kádích po 4 týdny, následně víno zraje 12 měsíců v barrriques sudech. Lahvované bez filtrace a přídavku síry. 

Domaine de Bonaguil_logoMalé vinařství sídlí v departmentu Lot (region Jihozápadní Francie) nedaleko historického hradu Bonaguil. Rodina Donath na 8 ha pěstuje v Soturac především Chardonnay, Sauvignon blanc, Merlot a Gamay. Podloží vinic tvoří tenká vrstva vápence, kterou prostupuje červené písek, bohatý na železo, pazourek a křemen. Vinice jsou izolované od okolí lesy ovocnými alejemi, který zde vytváří unikátní místo - ekosystém, kde se hospodaří bez chemie na vinicích již od roku 2001. Ve sklepě se pracuje bez zásahu a vína jsou lahvována bez přidané síry. Vína z Bonaguil jsou koncentrovaná, šťavnatá, harmonická, velmi dobře pitelná s minerálním charakterem.