Merlot 2020

Tmavá granátová barva s odlesky rubínu na okraji. V nose svůdné, intenzivní. Nabízí komplexní aroma lesního ovoce jako ostružiny , borůvky a  lehce zemité tony. V puse je suché, šťavnaté s decentními třísly. Dominují tony ostružin, zralých borůvek, čokolády a kávy. Příjemná kyselina vína působí čerstvě a dužnatě , dělá víno velmi dobře pitelným.


  • Skladem
425 Kč
Kategorie: Domaine de Bonaguil
Oblast původu: JZ Francie - IGP Lot
Odrůda: Merlot
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: 14%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 8 let
 

JZVinice o stáří 30 let má podloží z písků s příměsí jílu, vápence a křemíku. Kvašení celých hroznů v trokonických dubových kádích, po 30 dnech je víno stočeno do sudů barrique a nerezu INOX, kde zraje po 12 měsíců. Lahvováno bez filtrace a přidané síry.

Domaine de Bonaguil_logoMalé vinařství sídlí v departmentu Lot (region Jihozápadní Francie) nedaleko historického hradu Bonaguil. Rodina Donath na 8 ha pěstuje v Soturac především Chardonnay, Sauvignon blanc, Merlot a Gamay. Podloží vinic tvoří tenká vrstva vápence, kterou prostupuje červené písek, bohatý na železo, pazourek a křemen. Vinice jsou izolované od okolí lesy ovocnými alejemi, který zde vytváří unikátní místo - ekosystém, kde se hospodaří bez chemie na vinicích již od roku 2001. Ve sklepě se pracuje bez zásahu a vína jsou lahvována bez přidané síry. Vína z Bonaguil jsou koncentrovaná, šťavnatá, harmonická, velmi dobře pitelná s minerálním charakterem.