Novinka Tip

MARIE CECILE 2022

Přitažlivá zlatá barva s odlesky jantaru. V aroma dominuje sladká hruška a exotické květiny, kandovaný citron. V puse suché, plné a kulaté, olejnaté. Jemné, hladké v texutře s dlouhým delikatním minerální závěrem. Velké netradiční bílé, které musíte ochutnat. 


  • Skladem
1 300 Kč
Kategorie: LE PUY
Oblast původu: Bordeaux
Odrůda: Semillon
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Certifikace: AB, DEMETER
Spotřeba: do 5 let
 

Bordeux_newStaré vinice v oblasti Cotes de Francs jsou osázeny Semillon. Po ruční sklizni z nízkých výnosů jsou hrozny vinifikovány v použité dubovém dřevě, jsou dynamizovány (míchany) na kvasnicích v použitých barriques dle lunárního cyklu měsíce. Po 12m je víno lahvováno bez filrace a přidané síry. Velmi vzácné víno, které vzniká jen v dobrých letech.

le puy

Le puy vlastní rodina Amoreau od roku 1610. Bývalé keltské opidum bylo postupně přestavěno na venkovské chateau. Plocha vinic se rozkládá na 54ha k nimž patří ještě 50 ha sadů, lesů, hájů a jezer. Vinařství sídlí v Saint Cibard nacházejícího se SV od Pomerol (cca 18km). Hospodaří se výhradně organicky a biodynamicky. Při orbě jsou využíváni koně. Vinařství pracuje bez umělých hnojiv, herbicidů, pesticidů, umělých kvasinek. Terroir se nachází na vápencové plošině (3 různé polohy), kterou tvoří jíl, vápenec a křemen. Jižní expozice, dostatek slunce a tepla tvoří výtečné klima pro tamní odrůdy - Merlot (85%), Cabernet sauvignon, Cabernet Franc, Carmenére, Malbec a menší výsadba Semillon.  Sběr probíhá výhradně ručně s úplným odzrněním, následuje spontánní kvašení v dubových sudech (foudre) či malých barrique. Fermentace je dlouhá 2-4 týdny, následuje zrání 24 měsíců ve starých sudech. Vína nejsou čiřena ani filtrována. Síra je použita pouze před lahvováním v minimálním množství. Láhve jsou ručně zavoskovány.