LES SAUCOURS BLANC 2017

Tmavší žluto zelená barva. Aroma je výrazné, opulentní až expresivní. Po nadechnutí ucítíte zralé ovoce, žluté květiny, chlebovou kůrku, smetanu až mandlový krém. V chuti suché, dobře stavěné a bohaté. Svádí k napití díky své živosti a jemné hořkosti, vše je krásně vybalancováno díky přítomné kyselině. Závěr je dlouhý, minerální se stopou žlutého ovoce. 


  • Skladem
850 Kč
Kategorie: CHANDON DE BRIAILLES
Oblast původu: Burgundsko
Odrůda: Chardonnay
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: ECOCERT, DEMETER
Konzumace: do 15 let
 

Burgundsko_newLes Saucours (0,6 ha) tvoří mix mladší a starší výsadby na jílovito vápencovém podkladu (podloží je z bílých slínů). Vinice leží na jihu vesnice uprostřed svahu a je plně jižně exponovaná. Místo je ochlazováno pravidelnými větry z údolí Savigny. Hrozny po ručním sběru byly lisovány a fermentace proběhla v demi muids a část v barriques (obojí staré dřevo). Elevage se uskutečnila v demi muids a použitých barriques po dobu 18 měsíců. 

Chandon de BriaillesPanství Chandon de Briailles se nachází v Cotes de Beaune, kde hospodaří rodina de Nicolay ve 3 obcích (Savigny les Beaune, Pernard - Vergelesses, Aloxe Corton). Dům byl vystavěn v 17. století. V roce 1834 zde jsou vysazeny keře révy (původní majitelka hraběnka Chandon de Briailles). Rodina de Nicolay pěstuje hrozny od roku 1988 organicky, od roku 2011 je statek plně biodynamickým (14 ha). Francois de Nicolay, vede podnik se svou sestrou. Tradiční dlouhá vinifikace je podpořena zráním ve starém dřevu, která trvá min. 18 měsíců. Při výrobě a zrání se siří minimálně či vůbec. Výsledkem jsou expresivní, rafinovaná, dlouhověká vína s velkým charakterem.