LES INSOUCIANTES 2022

Čistá světle rubínová barva s odlesky tmavě růžové. Na nose je víno velmi příjemné a přístupné. Nabízí směs lesních plodů, třešní a rybízu. Po delším otevření se objevují lehce zemité tony spolu s pepřem a tony uzeniny. V chuti suché, čisté, přímé a skvěle svěží. Velmi dobře pitelné a přímočaré V puse cítíte explozi drobných bobulí, rybízu a třešní. Vše je podepřeno o svěží projev díky mineralitě a dobré kyselině. 


  • Skladem
590 Kč
Kategorie: DIDIER GRAPPE
Oblast původu: Jura
Odrůda: Trousseau, Poulsard, Pinot noir, Chardonnay
Barva: červená
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 11,8%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Kozumace: do 6 let
 

Jura_newToto vzácné víno (prodkuce 300 láhví) pochází z hroznů z několika vinic (není důležitá poloha ale styl vína). Vinifikace hrznů proběhla společně. Nakvašovány byly jak modré tak bílé hrozny pospolu.Víno kvasilo v betonovém tanku a následně zrálo ve  stejné nádobě. Po 12 měsících je víno stočeno do láhví bez filtrace a přidané síry. Nabízí výtečný poměr cena/výkon ze všech červených vín z Cotes du Jura. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

didie grappeV roce 2001 dokončil charismatický Didier Grappe vinohradnické lyceum v Beaune. Tento rok začal obhospodařovat první vinohrady. Při studiích nasával informace na stáži u legendy Pierre Overnoy, jenž ovlivnil jeho názor na pěstování a výrobu vína.  Dnes pracuje na 4 ha v  St.Lothain. Hospodaří na 3 parcelách - Novelin, Champs rouge a Longefin. Od počátku přijal s pokorou a respektem svoji úlohu vinaře a rozhodl se pro nenásilné pěstování révy (striktní zelené práce, zatravňování vinic, použití bylinných výluhů pro posilnění vinice, nízké výnosy pod 25 hl/ha, sklizeň hroznů v maximální fenolické zralosti hroznů atd). Ve sklepě hospodaří nemanipulativně, nepoužívá aditiva či kvasinky, vína nečeří ani nefiltruje, lahvuje bez použití oxidu siřičitého. Terroir jsou šedé slíny z Lias a duhové slíny z Trias. Dle polohy vinice variuje obsah jílu a vápence. Vína z produkce od Didier jsou elektrizující a dechberoucí.