GRAND CRU CORTON MARECHAUDES 2020

Elegantní, vzácné víno se projevuje v aroma i chut řadou červených a černých plodů, sladkým kořením, kakaem. Jedná se o víno s krásnou amplitudou a kulatostí šťavnatostí, délkou. Textura je hedvábná jako samet se svěžím minerálním závěrem a podtextem drceného kamení, kakaa a borůvek.


  • Skladem
5 900 Kč
Kategorie: CHANDON DE BRIAILLES
Odrůda: Pinot noir
Barva: červená
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, DEMETER
Spotřeba: do 17 let
 

Burgundsko_newVinohrad o rozloze 0,4ha leží pod Corton Bressandes a vedle Corton vergennes. Půda tvoří mělký vápenec se štěrkem a jílem. Orba a trakce na vinici
se dělají výhradně koněm. Při fermentaci se využívají celé hrozny kvasící v otevřených dřevěných kónických kádích. Víno zraje v použitých dřevěných sudech 228l po dobu 18m. Víno je lahvováno bez filtrace a přidané síry. Víno lze pít mladé po 4 letech, nicméně potenciál zrání je 20let.

Chandon de BriaillesPanství Chandon de Briailles se nachází v Cotes de Beaune, kde hospodaří rodina de Nicolay ve 3 obcích (Savigny les Beaune, Pernard - Vergelesses, Aloxe Corton). Dům byl vystavěn v 17. století. V roce 1834 zde jsou vysazeny keře révy (původní majitelka hraběnka Chandon de Briailles). Rodina de Nicolay pěstuje hrozny od roku 1988 organicky, od roku 2011 je statek plně biodynamickým (14 ha). Francois de Nicolay, vede podnik se svou sestrou. Tradiční dlouhá vinifikace je podpořena zráním ve starém dřevu, která trvá min. 18 měsíců. Při výrobě a zrání se siří minimálně či vůbec. Výsledkem jsou expresivní, rafinovaná, dlouhověká vína s velkým charakterem.