Gamay 2020

Purpurová barva s tmavými tony violy. Aroma vína je komplexní, vrstevnaté dominují tony ovoce jako třešně, jahody, červený rybíz. V pozadí aroma je cítit decentní rustikálnost. V puse je víno elegantní, suché s perfektní kyselinou, velmi štavnaté a dobře pitelné. Středně dlouhý závěr působí harmonicky s tony červeného ovoce.


  • Skladem
415 Kč
Kategorie: Domaine de Bonaguil
Oblast původu: JZ Francie - IGP Lot
Odrůda: Gamay
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 5 let
 

JZVinice o stáří 30 let je tvořena písky s vysokým obsahem jílu, železa, pazourku. Vinifikace proběhla s částečně celými a odzrněnými hrozny (semi-karbonická macerace) po dobu 10 dní. Poté následovalo lisování a zrání v dubových kádích po dobu 10 měsíců. Lahvováno bez filtrace a přidané síry.

Domaine de Bonaguil_logoMalé vinařství sídlí v departmentu Lot (region Jihozápadní Francie) nedaleko historického hradu Bonaguil. Rodina Donath na 8 ha pěstuje v Soturac především Chardonnay, Sauvignon blanc, Merlot a Gamay. Podloží vinic tvoří tenká vrstva vápence, kterou prostupuje červené písek, bohatý na železo, pazourek a křemen. Vinice jsou izolované od okolí lesy ovocnými alejemi, který zde vytváří unikátní místo - ekosystém, kde se hospodaří bez chemie na vinicích již od roku 2001. Ve sklepě se pracuje bez zásahu a vína jsou lahvována bez přidané síry. Vína z Bonaguil jsou koncentrovaná, šťavnatá, harmonická, velmi dobře pitelná s minerálním charakterem.