Novinka

Fusion 2022

Hustá, tmavě granátová barva. Éterické aroma je pikantní, šťavnaté evokující švestky, sušené koření, moruši. Na patru suché, tučné a kulaté, šťavnaté s dotykem pečené švestky, fenyklu a černých zralých moruší. Čisté, skvěle pitelné s minerální energií v závěru.


  • Skladem
700 Kč
Kategorie: Vincent Marie - No Control
Oblast původu: Auvergne
Odrůda: Gamay
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Certifikace: AB
Konzumace: do 5 let
 

auvergneHrozny pochází z dvou Gamay (Auvergne - vulkanické podloží na růžovém bazaltu, Beaujolais - pískovo žulové podloží). Mix mladé a staré výsadby až 115 let. Jedny hrozny jsou dělány karbonickou macerací a druhé jsou celé macerované v moštu při kvasu. Po 3 týdnech fermentace jsou mošty smíchány a leží ve 500 hl foudres po 10 měsíců. Lahvováno bez filtrace a přídavku SO2.

Vincent Marie No Control logoVincent Marie, je mladý, talentovaný a energií napěchovaný vinař, původem z Normandie. V roce 2015 se usadil ve   Volvic, regionu Auvergne, kde začal hospodařit na 2ha. Jelikož absolvoval pár ročníků u legend naturálního vína v   Alsasku (Patrick Meyer nebo Bruno Schueller), předpoklady pro výrobu skvělých naturálních vín, má veliké. Kolem   bývalého vulkánu Volvic vlastní 5ha vinic (v 7 různých vesnicích). Typické odrůdy jsou Gamay, Pinot noir, Syrah,   Chardonnay či Sauvignon. Vinařství No Control produkuje 6 až 8 cuvée, které pochází z rozmanitých půd, odlišného   složení (železo, bazalt, žula, pískovce, vápence). Vincentova unikátní vína doslova hoří energií, pružností aživotem.   Jsou čistá, hluboká, vysoce kontrovaná, perfektně pitelná s ohnivým závěrem!