EMILIEN 2017

Intezivní granátová barva s buketem zralých červených plodů se postupně vyvíjí do terciálních tónů jako lesní půda, houby, čokoláda. Na patře svěží, jemné , sametové s komplexním dlouhým závěrem. Pro netrpělivce dobrá zpráva, víno je již přístupné a pitelné, nemusíte čekat několik let!


  • Skladem
1 450 Kč
Kategorie: LE PUY
Oblast původu: Bordeaux
Odrůda: Merlot, Cabernet Sauvignon, Carmenere
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: ECOCERT, DEMETER
Konzumace: do 20 let
 

Bordeux_new

Hrozny pocházejí z mladších vinic jejichž stáří je kolem 45 let. Po ručním sběru jsou kompletně odtržené hrozny umístěny do starých betonových kádích, kde samovolně kvasí po dobu 4-5 týdnů. Po fermentaci je víno umístěno na 24 měsíců do starých dubových sudů na 24 měsíců. Víno je následně lahvováno bez filtrace a přidané síry. Celková síra je 10 mg/l.

le puy

Le puy vlastní rodina Amoreau od roku 1610. Bývalé keltské opidum bylo postupně přestavěno na venkovské chateau. Plocha vinic se rozkládá na 54ha k nimž patří ještě 50 ha sadů, lesů, hájů a jezer. Vinařství sídlí v Saint Cibard nacházejícího se SV od Pomerol (cca 18km). Hospodaří se výhradně organicky a biodynamicky. Při orbě jsou využíváni koně. Vinařství pracuje bez umělých hnojiv, herbicidů, pesticidů, umělých kvasinek. Terroir se nachází na vápencové plošině (3 různé polohy), kterou tvoří jíl, vápenec a křemen. Jižní expozice, dostatek slunce a tepla tvoří výtečné klima pro tamní odrůdy - Merlot (85%), Cabernet sauvignon, Cabernet Franc, Carmenére, Malbec a menší výsadba Semillon.  Sběr probíhá výhradně ručně s úplným odzrněním, následuje spontánní kvašení v dubových sudech (foudre) či malých barrique. Fermentace je dlouhá 2-4 týdny, následuje zrání 24 měsíců ve starých sudech. Vína nejsou čiřena ani filtrována. Síra je použita pouze před lahvováním v minimálním množství. Láhve jsou ručně zavoskovány.